Vermoedelijke opstelling Oranje tegen Spanje: achilleshiel erin

Foto: Vermoedelijke opstelling Oranje tegen Spanje: achilleshiel erin

Het Nederlands elftal staat donderdagavond voor het eerst in de historie in de kwartfinales van de Nations League. In de eerste editie van deze kwartfinales is Europees kampioen Spanje de tegenstander. Bondscoach Ronald Koeman heeft zowel gedwongen als ongedwongen keuzes te maken. Hierbij de vermoedelijke opstelling van Oranje tegen Spanje.

Dit is de vermoedelijke opstelling van Oranje tegen Spanje (kwartfinale Nations League)

De vermoedelijke opstelling lag nog niet zo lang geleden in de plooi voor Oranje. Koeman had eindelijk weer wat te kiezen omdat bijvoorbeeld een sterspeler als Frenkie de Jong terugkeerde van een blessure. Ook kreeg de Nederlander weer een basisplaats bij FC Barcelona en dat gold eveneens voor andere sterkhouders. Steeds meer spelers raakten in vorm en in aanloop naar het treffen met Spanje had Koeman een keuzepot met bijna allemaal topfitte spelers.

Bijna had de bondscoach echt luxekeuzes moeten maken, maar toen vielen Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten en Denzel Dumfries weg met blessures. Ook De Jong kampt met ziekteverschijnselen en is onzeker qua fitheid. Het zorgt ervoor dat Koeman toch niet met zijn ideale opstelling kan spelen en het moet doen met alternatieve opties. Zo komt iemand die eerder gezien werd als achilleshiel bij Oranje en zijn club nu in aanmerking voor een basisplaats tegen Spanje.

Volledige selectie Oranje voor het Nations League-tweeluik met Spanje

  • Doel: Mark Flekken (Brentford), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion), Nick Olij (Sparta Rotterdam).
  • Verdediging: Youri Baas (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Lutsharel Geertruida (RB Leipzig), Jorrel Hato (Ajax), Jan Paul van Hecke (Brighton & Hove Albion), Matthijs de Ligt (Manchester United), Jurriën Timber (Arsenal).
  • Middenveld: Frenkie de Jong (Barcelona), Justin Kluivert (Bournemouth), Teun Koopmeiners (Juventus), Tijjani Reijnders (AC Milan), Kenneth Taylor (Ajax), Mats Wieffer (Brighton & Hove Albion).
  • Aanval: Brian Brobbey (Ajax), Cody Gakpo (Liverpool), Noa Lang (PSV), Donyell Malen (Aston Villa), Memphis Depay (Corinthians), Xavi Simons (Leipzig).
Vermoedelijke opstelling Oranje tegen Spanje
Ronald Koeman bezocht Memphis Depay in Brazilië en zet hem gelijk in de basis tegen Spanje.

Wie vult schoenen Denzel Dumfries?

In het doel hoeft Koeman geen keuze te maken. Zijn eerste keeper is met Bart Verbruggen duidelijk. Op rechtsback wordt Jeremie Frimpong de vervanger van Dumfries. We weten van onze bondscoach dat hij geen avonturier is en bijvoorbeeld een suggestie als Givairo Read werd met gefronste wenkbrauwen beantwoord. Toch loert hij voor de toekomst wel degelijk naar de Feyenoord-back, maar voor nu heeft hij aan één rechtsback in de selectie genoeg. Linker centrale verdediger Youri Baas werd namelijk als Dumfries-vervanger bij de selectie gehaald.

Centraal in de verdediging komt de achilleshiel om de hoek kijken. Koeman ziet het namelijk erg zitten in Matthijs de Ligt en alhoewel de verdediger een slecht seizoen draait met Manchester United, mag hij wel De Vrij vervangen. Aanvoerder Virgil van Dijk is onomstreden. Naast het Premier League-duo van Manchester en Liverpool volgt een linksback van een Londense club. Jurriën Timber speelt weliswaar bij Arsenal rechtsback, maar de rechtspoot wordt bij Oranje vooral gebruikt als centrale verdediger of linkervleugelverdediger. Met zijn rechterpoot komt hij zo goed uit tegenover Lamine Yamal, die met zijn linkerbeen vaak naar binnen snijdt.

Ideaal Oranje-middenveld?

Op het middenveld kon Koeman in eerste instantie opteren voor zijn ideale trio: Frenkie de Jong, Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders. Het is nog even afwachten hoe het fysiek gaat met De Jong, maar tegen Spanje wil hij er uiteraard ten koste van alles bij zijn. De Oranje-sterspeler begint langzaam weer zijn draai te vinden bij Barcelona. Hij moet de leider van het trio zijn dat in de opstelling tegen Hongarije (4-0) de beslissende slag vierde voor het bereiken van de Nations League-kwartfinales. Gravenberch neemt zijn uitstekende Liverpool-vorm mee en Reijnders ontvlucht weer even de perikelen bij AC Milan. Gravenberch heeft Oranje echter alweer verlaten. Hij kampt met een blessure. Teun Koopmeiners is zijn vervanger.

Voorin zien we op rechts Xavi Simons, Donyell Malen wordt waarschijnlijk later gebracht voor de snelheid in de counter. Het voordeel van Simons is dat hij veel naar binnen zal trekken om als extra tien te spelen. Daardoor laat hij de ruimte open waar Frimpong moet induiken. Aan de linkerkant is het Cody Gakpo die onomstreden is bij Oranje. De Liverpool-aanvaller is aanvallend de best presterende speler van het laatste jaar.

Gakpo en Depay moeten scoren voor Oranje tegen Spanje

In de spits tot slot keert Memphis Depay terug. Koeman bezocht de nieuwe aanvalsleider van Corinthians. In São Paulo zag hij dat het wel snor zit met zijn verloren zoon. Koeman heeft Depay altijd het vertrouwen gegeven en dat betaalde zich in het verleden uit met veel doelpunten. Depay is op weg om Robin van Persie van de troon te stoten als topscorer aller tijden van Oranje. Gaat hij scoren tegen Spanje?

Waarschijnlijke opstelling Oranje tegen Spanje (4-3-3)

Verbruggen; Frimpong, De Ligt, Van Dijk, Timber; De Jong, Koopmeiners, Reijnders; Simons, Depay, Gakpo.

Hoe ziet jouw Oranje-opstelling eruit?

  • Dezelfde als deze
  • Ietsje anders dan de Koeman-opstelling
  • Totaal andere opstelling
  • Dezelfde als deze
  • Ietsje anders dan de Koeman-opstelling
  • Totaal andere opstelling

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:48
8+
“Als dit Wout Weghorst was geweest, dan was de wereld te klein”
12:33
3+
 ‘Alles wat Van Persie zegt raakt me in mijn hart’
12:16
0+
Dochter Marieke Derksen gaat in op reden VI-afwezigheid Johan
12:00
93+
Schuldige bekerverlies AZ gevonden? “Dat doe je bij de amateurs”
11:47
52+
Jinek neemt vriendin Go Ahead-speler vol in beeld: ‘Gehuild’
11:34
68+
Zaakwaarnemer lijkt te verklappen waar Klaassen volgend jaar speelt
11:20
76+
Volgende Eredivisie-speler nagelt Goes aan schandpaal: “Ben geen snitch, maar..”
11:06
51+
Wintertarget alsnog naar PSV? ‘Belangstelling niet vervlogen’
10:52
194+
Talpa reageert op afwezigheid Johan Derksen in Vandaag Inside
10:38
133+
‘Sem Steijn dreigt enorme transferfout te maken’
10:23
63+
‘PSV wil Bundesliga-Braziliaan als opvolger Boscagli’
10:12
228+
Twee Go Ahead-spelers willen graag ook naar huldiging Ajax
09:38
38+
Driessen onthult: ‘Bij deze club staat Farioli op het lijstje’
09:17
13+
Guardiola prijst ondergewaardeerde sterkhouder: ‘Is van onschatbare waarde’
08:50
16+
Zelfs Europa League-winst onvoldoende voor Spurscoach: ‘Opvolgers al bekend’
08:33
52+
‘Genie’ begeerd door Europese top: Real Madrid en Bayern strijden om handtekening
08:08
58+
‘Victor Osimhen onderweg naar de Premier League’
07:56
44+
Aanstaande zaterdag weer El Clásico: ‘Kan niet wachten’
07:33
339+
Terugkeer van een ster: ‘Ten Hag was het probleem’
07:00
120+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen FC Twente: één wijziging
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie