Verdriet bij Lukkien: “Je voelde meteen de emotie en de pijn”

Foto: Verdriet bij Lukkien: “Je voelde meteen de emotie en de pijn”

Dick Lukkien nam zondag op een emotionele wijze afscheid van FC Emmen. De oefenmeester vertrekt na 7 seizoenen uit Drenthe om een avontuur aan te gaan bij FC Groningen.

Vertrek Lukkien bij FC Emmen

De voormalig assistent van FC Groningen maakte in 2016 de overstap naar FC Emmen om op eigen benen te gaan staan. Het bleek een goede keuze te zijn, want na een sterke periode behaalde de club voor het eerst in de historie promotie naar de Eredivisie. Lukkien zit nog altijd vol trots als hij aan deze periode terugdenkt.

Voor de trainer eindigde zijn periode pijnlijk, want FC Emmen slaagde er afgelopen seizoen niet in om in de Eredivisie te blijven spelen. “Je voelde meteen de emotie en de pijn na afloop van de wedstrijd tegen Almere City. De documentaire was een mooie samenvatting van mijn zeven jaar hier. Ik houd er ondanks de degradatie een prachtig gevoel aan over”, zo vertelt Lukkien tegen ESPN.

De oefenmeester heeft de afgelopen jaren grote veranderingen gezien. “Deze club is tegenwoordig geworteld in de samenleving. Je ziet jongetjes in een Emmen-shirt, het stadion is uitverkocht. Het ‘mag’ weer om voor Emmen te zijn. Dat is het mooiste dat je kan overkomen als club. Emmen heeft wortel geschoten.”

Uitdaging bij FC Groningen

Bij FC Groningen staat Lukkien aankomend voetbaljaar een zware uitdaging te wachten. De club degradeerde dit kalenderjaar namelijk voor het eerst sinds lange tijd uit de Eredivisie en moet zo snel mogelijk terugkomen. Gezien de financiële staat van de club en de concurrentie in de Keuken Kampioen Divisie zal dit niet eenvoudig worden.

Heeft Lukkien het bij FC Emmen goed gedaan?

  • Ja, ik vind van wel
  • Nee, zeker niet
439+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:28
13+
Boscagli waarschuwt PSV voor ‘twee gezichten’
14:17
16+
“Van Dijk is de beste verdediger ter wereld”
14:00
160+
Feyenoord-directeur ontsloeg Ajax-trainer Van ’t Schip in Mexico
13:54
20+
Vertonghen bang: “Dan gaan we eindigen zoals in Nederland”
13:36
36+
‘Barcelona wil speler van 80 miljoen euro contracteren’
13:11
65+
Onana gefileerd: “Grootste teleurstelling”
12:52
192+
Slot ziet groot pijnpunt bij Feyenoord
12:39
39+
Clubs zijn klaar met rellen: geen uitsupporters meer bij derby
12:38
0+
Schok door België: international neergeschoten
12:15
94+
‘Oranje-international moet Ten Hag helpen’
12:00
107+
Ten Hag bereikt in Manchester nieuw dieptepunt
11:45
50+
‘Juventus aast op prijzige Oranje-international’
11:30
115+
Ten Hag kreeg negatief United-advies: “Iedereen zei tegen mij…”
11:15
413+
Slot doet boekje open over winterse transferplannen Feyenoord
10:59
136+
Feyenoord-publiek verwend: “Je mag fluiten, maar…”
10:44
226+
Bergkamp spreekt zich uit over Ajax-sollicitatie
10:29
144+
Driessen kraakt voormalig Ajax-topman: “In zes maanden…”
10:14
170+
‘Anderlecht klopt aan voor Ajax-talent’
10:00
88+
Hoe Cruijff en Van ’t Schip Mexico op z’n kop zetten met de Hollandse School
09:55
24+
Loting Copa América: topfavorieten loten gunstig
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie