Verbijstering bij Van der Vaart over spelersnaam die rondgaat bij Ajax

Foto: Verbijstering bij Van der Vaart over spelersnaam die rondgaat bij Ajax

Ajax heeft inmiddels Sven Mislintat al de deur gewezen, maar het is ook nog altijd de vraag of Maurice Steijn nog lang mag blijven zitten in Amsterdam. Na het debacle tegen Feyenoord lijkt de druk alleen maar verder toegenomen op de schouders van de oefenmeester. Rafael van der Vaart vindt echter dat de oefenmeester meer tijd moet krijgen.

Schuld ligt niet bij Steijn

Steijn zag de ene na de andere speler worden aangetrokken door Mislintat, maar leek zelf nauwelijks invloed te hebben op het aankoopbeleid van Ajax. De oefenmeester slaagde er echter nog niet in om van al die aankopen een winnende formatie te maken. Vroeg in het seizoen is de achterstand op PSV al zeven punten, dat hoogstwaarschijnlijk zelfs al op gaat lopen naar tien punten bij een nederlaag tegen Feyenoord.

Aan tafel bij Studio Voetbal wil Van der Vaart de schuld niet in de schoenen van Steijn schuiven. “Niet iedereen zal het ermee eens zijn, maar ik denk echt dat als je van Sparta komt dat je verwacht goede spelers te krijgen bij Ajax. Maar dan krijg je spelers van onder het niveau van Sparta-spelers… Ga er maar aanstaan! Ze hebben het wel over ‘vastigheidjes’ creëren, maar als dat ‘vastigheidje’ iedere keer de bal inlevert, dan ga je toch iedere keer denken: dan maar weer Rensch erin.”

Ajax-aanwinst Gaaei gekraakt

Daarmee doelde Van der Vaart op de basisplaats van Anton Gaaei, die gruwelijk in de fout ging bij de 0-2 van Feyenoord en de bal zomaar in de schoenen schoof van Santiago Giménez. “Ik hoop dat hij Jorrel Hato wilde aanspelen. Maar ik weet, en dat is het erge, dat hij de bal terug op de keeper wilde spelen. Dan is dat wel héél slecht”, oordeelde de voetbalanalist. “Maar deze jongen komt ook van Viborg… Ik heb in Denemarken gewoond en gespeeld en dat is geen hoog niveau.”

Van der Vaart hoorde gedurende de wedstrijd een opvallende naam door het stadion gaan. “Ik hoorde mensen het zelfs weet over Owen Wijndal hebben. Nou, toen was ik er klaar mee. Die heeft echt zó slecht gespeeld. Zelfs die misten ze.”

Had Ajax Owen Wijndal moeten houden?

  • Ja
  • Nee
1314+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:44
27+
Verrassing in Birmingham: Villa overrompelt Man City en neemt derde plek over
23:20
0+
McTominay weer reddende engel: United verslaat Chelsea in enerverend duel
23:04
66+
Kramer: “We hebben er alles aan gedaan, meer kan je niet doen”
22:41
0+
Van Dijk bezorgt Liverpool benauwde zege bij laagvlieger
22:16
168+
Nuchtere Van ‘t Schip: “We moeten het niet te veel analyseren”
21:58
107+
Brobbey en Vaessen doen gebroederlijk hun verhaal: “Ik was bang voor het ergste”
21:34
16+
Van Dijk maakt in Sheffield eerste doelpunt van het seizoen
21:13
0+
Ten Hag grijpt keihard in bij Man United tegen Chelsea
20:49
83+
Verbazing bij Jansen over gemiste kans: “Ik heb die jongen zo hoog zitten”
20:40
344+
‘Giménez en Mbappé superduo na dubbeldeal’
20:26
886+
‘Nare Ajacied’ krijgt heel Nederland over zich heen: “Vuile matennaaier!”
20:12
206+
Ajax blijft overeind bij RKC en stijgt naar 6e plek
19:48
59+
NEC komt goed weg in Alkmaar: “Dan ben ik wel boos, dat kán niet”
19:30
1164+
‘Ajax-transfer van méér dan 100 miljoen’
19:27
135+
Veel lof voor PSV-bankzitter: “Ze moeten de optie lichten”
19:10
132+
AZ mist kansen in vijf minuten resterende speeltijd: NEC pakt drie punten
19:00
119+
Opstelling inhaalwedstrijd RKC – Ajax: veel wisselingen aan Amsterdamse kant
18:45
444+
‘Management oud-PSV’er in gesprek met Ajax’
18:18
49+
AZ en NEC wisselen erop los vooraf aan inhaalwedstrijd
18:10
37+
‘Chelsea heeft nieuwe defensieve leider op het oog’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie