Van Wolfswinkel: ‘Helemaal niemand wist hoelang het zou duren’

Foto: Van Wolfswinkel: ‘Helemaal niemand wist hoelang het zou duren’

In de afgelopen zomer werd er een aneurysma ontdekt bij Ricky van Wolfswinkel, waarna de spits meteen onder het mes moest. Onlangs viel hij in tegen FC Zürich en dat was zijn rentree op het voetbalveld: het waren emotionele minuten voor de voormalige Vitessenaar.

In een interview met De Telegraaf vertelt hij: “Natuurlijk, het was weer geweldig om op het veld te staan. Het heeft zes maanden geduurd. Dat was een onzekere tijd, omdat niemand vooraf wist hoelang het allemaal zou duren. Dat was mentaal zwaar, omdat ik in fysieke zin geen problemen of pijn had. Het was soms ook emotioneel, juist vanwege de onzekerheid. Die werd door de dokter gelukkig weggenomen na de laatste scan.”

In augustus werd hij geopereerd en daarna moest hij vooral rust houden… “De eerste drie maanden mocht ik eigenlijk niets. Niet trainen, niet sporten. Dat was natuurlijk lastig. Mijn carrière is nooit in gevaar geweest, maar ik wist natuurlijk niet hoe mijn lichaam zou reageren op de medicatie en behandeling. Het is even iets anders dan een enkel- of knieblessure.”

Van Wolfswinkel ondervindt inmiddels totaal geen hinder meer van de kwaal: “Ik heb al een hele tijd volle bak mee kunnen trainen met het team, los van de (kop)duels. Conditioneel sta ik er daardoor heel goed voor en ik ben gelijk weer helemaal beschikbaar. De voorbereiding op de tweede seizoenshelft heb ik ook helemaal mee kunnen doen. Dan vliegt de tijd voorbij. Ik kan weer vrijuit spelen. De laatste weken voordat het licht op groen ging, heb ik getraind met een helm. Dat is volgens de dokters nu totaal niet meer nodig. Ze zeggen: vergeet wat je hebt en ga weer lekker voetballen. Een betere boodschap kan je niet krijgen.”

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:54
6+
Dit zijn alle uitslagen in speelronde 9 van de Eredivisie
21:35
26+
‘Frenkie de Jong maakt transfer die heel Europa verbaast’
21:18
7+
Weghorst-mania bij FC Twente: ‘Voorbeeld voor alle anderen’
21:02
110+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen FC Groningen: zware ingreep Míchel
20:45
51+
Opeens metamorfose Van Bronckhorst bij Feyenoord
20:29
201+
‘Stront aan de knikker bij Ajax door Míchel’
20:12
142+
‘Tadic haakt af bij NEC’
19:56
1+
Op welke zender kijk je Nottingham Forest – Arsenal?
19:41
31+
Raakt PSV nog een man kwijt voorin?
19:26
2+
Op welke zender kijk je Leeds United – Manchester United?
19:10
1455+
‘Arne Slot per direct nieuwe trainer Ajax’
17:00
296+
Dit is het programma van PSV tot aan de interlandbreak
16:30
194+
Dit is het programma van AZ tot aan de interlandbreak
16:00
157+
Dit is het programma van FC Twente tot aan de interlandbreak
15:40
570+
Dit is het programma van Feyenoord tot aan de interlandbreak
15:20
678+
Dit is het programma van Ajax tot aan de interlandbreak
15:00
125+
“Ik heb geen idee hoe Ajax bij mij terecht kwam”
14:40
47+
Van der Sar wijst beste speler van Ajax aan
14:20
448+
‘Ivan Perisic van het lijstje bij PSV: vervanger bekend’
14:00
520+
‘Heel Nederland woedend op door Vandaag Inside besmeurde minister’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie