Van Persie verklaart bizarre Noppert-wissel

Foto: Van Persie verklaart bizarre Noppert-wissel

Robin van Persie heeft geen seconde spijt van zijn opmerkelijke keeperswissel die hij deed in de slotfase van de bekerwedstrijd tussen Quick Boys en sc Heerenveen. De oefenmeester haalde verrassend genoeg doelman Mickey van der Hart naar de kant en bracht Andries Noppert in. Het bleek een kostbare wissel te zijn, want Noppert veroorzaakte een penalty en zag er ook bij de 3-2 in de verlenging niet goed uit.

Van Persie geeft tekst en uitleg over Noppert-wissel

De grote vraag was daarom dan ook waarom Van Persie een keeperswissel doorvoerde bij de stand van 1-2 in het voordeel van Heerenveen. Het bleek in ieder geval niet een afscheidswissel voor de ‘Toren van Joure’, die in de belangstelling staat van het Argentijnse San Lorenzo. Van Persie gaf na afloop tegenover ESPN aan dat het om een tactische reden ging. “Zij gingen 3-3-4 spelen met twee boomlange spitsen, dus ik verwachtte heel veel hoge ballen en daar is Andries heel erg goed in. Het is een keuze die ik heb gemaakt om de wedstrijd te winnen en daar sta ik nog steeds volledig achter.”

Van Persie stelt dat de wissel niet onlogisch was omdat hij het naar eigen zeggen bespreekbaar heeft gemaakt binnen de selectie. “Dit is niet iets wat uit de lucht komt vallen. Hier hebben we het vaak over gehad. Eigenlijk wilde ik het afgelopen zaterdag tegen NAC ook al doen in de laatste fase. Ik snap heel goed dat het voor mensen nieuw is, maar omdat het niet gebruikelijk, is het voor mij geen reden om het niet te doen. Op andere posities brengen we ook spelers in met specifieke kwaliteiten, bijvoorbeeld Alireza omdat hij goed is met voorzetten. Op die manier kijk ik ook naar keepers.”

Noppert treft geen blaam

Noppert zelf trok het boetekleed aan na de wedstrijd, maar Van Persie vindt niet dat zijn doelman zich hoeft te schamen voor zijn optreden. “Ik vind dat je je moet schamen als je er niet alles aan doet. En Andries heeft er alles aan gedaan, dus dan vind ik dat niet de juiste bewoording. Ik snap wel dat dat Andries teleurgesteld is. Dat is iedereen van ons. Dat is denk ik een passender woord.”

De penalty die Heerenveen tegen kreeg was discutabel te noemen, maar Van Persie wil dat niet als excuus gebruiken. “Ik heb begrepen dat het geen penalty was, maar ik heb het zelf niet teruggezien. De ene keer krijg je ‘m mee, de andere keer krijg je ‘m tegen. Dat het niet lekker uitpakt voor Andries is helder. En uiteindelijk kun je mij daar op aan kijken. Maar ik sta nog steeds volledig achter mijn keuze.”

Begrijpelijke reden voor de keeperswissel?

  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet
  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie