Van Hooijdonk laat zich weer eens uit over Maurice Steijn

Foto: Van Hooijdonk laat zich weer eens uit over Maurice Steijn

Pierrre van Hooijdonk en Maurice Steijn zijn, zoals bekend, geen beste vrienden, maar zondagavond had Van Hooijdonk zowaar een compliment over voor de huidig trainer van Sparta Rotterdam. De wederopstanding van de Spartanen is volgens de analist te danken aan Steijn, die vlak voor de winterstop werd aangesteld.

Pierre van Hooijdonk looft prestaties van Maurice Steijn bij Sparta

Sparta is na de winterstop bezig aan een geweldige reeks, en dat terwijl Steijn slechts één punt pakte in zijn eerste zes wedstrijden na zijn terugkeer. In 2025 verloren de Spangenaren slechts drie keer, won het zeven keer en speelde het vijf keer gelijk, daarmee staan ze in het nieuwe jaar op de vijfde plaats. Afgelopen weekend werd er overtuigend met 0-3 gewonnen op bezoek bij Almere City, waardoor nacompetitie voor Europees voetbal nog steeds mogelijk is. “Natuurlijk is het knap”, zegt Van Hooijdonk bij Studio Voetbal.

“Het mooie is dat Steijn het ongelijk bewijst van de technisch directeur”, vervolgt de analist. “Steijn stapte in toen Sparta elfde stond en zakte met dezelfde spelers als zijn voorganger Jeroen Rijsdijk naar de zestiende plek. Daarna haalde Steijn zeven goede, Eredivisie-waardige spelers, zoals Eiting, Hlynsson, Van Bergen, Van Aanholt en Zechiël. Dat maakt Sparta vele malen beter.” Sparta verloor dit jaar enkel van FC Twente, Go Ahead Eagles en Feyenoord.

“Dan gaat hij wedstrijden winnen. Ik vind het heel logisch dat ze staan waar ze staan, met deze kwaliteiten”, aldus de voormalig spits. “Maar dat heeft wel te maken met Steijn, en niet met de technisch directeur Gerard Nijkamp. Die heeft de spelers helemaal niet gehaald. De spelers komen uit de koker van Steijn.”

Steijn neemt het in de laatste twee competitieduels op tegen FC Utrecht (uit) en PSV (thuis).

De goede prestaties van Sparta zijn te danken aan Steijn

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

18:10
0+
‘Reiziger laat grote kans liggen bij Jong Oranje’
17:50
1+
Hansma haalt oude bekende nu naar Heerenveen
17:30
6+
Bedrijvig NEC presenteert volgende aanwinst
17:09
10+
Trots Napoli presenteert ‘King Kev’
16:50
20+
Kieft en Gijp reageren op Nederlandse toptransfer: ‘Kan valkuil zijn’
16:30
13+
‘Weerzinwekkende’ Bellingham zorgt voor onbegrip in Engeland
16:14
830+
‘Wouter Goes voor recordbedrag naar Feyenoord’
16:11
15+
Olij niet bang voor concurrentie: “Niet raar voor een topclub”
16:04
159+
Op welke zender kijk je Jong Finland – Jong Oranje live?
15:52
28+
Alexander-Arnold verrast vriend en vijand tijdens Real-presentatie
15:33
59+
Moeizame gesprekken tussen PSV en Sparta: “Ver uit elkaar”
15:15
18+
Simons maakt volgende stap: “Klaar voor het topniveau”
15:00
178+
‘Ajax-flop regelt terugkeer Dusan Tadic’
14:40
53+
‘Overbodige Feyenoorder medisch gekeurd bij FC Twente’
14:20
74+
‘FC Twente probeert PSV te beroven van aanvaller’
14:07
72+
Explosieve onthulling over De Ligt: ‘vrienden woedend’
14:00
93+
Kenneth Taylor laat zich uit over toekomst bij Ajax
13:40
47+
‘FC Utrecht plukt groot talent weg bij Bayern München’
13:20
99+
”Gedroomde’ Giménez-opvolger niet naar Feyenoord’
13:00
64+
‘Ajax krijgt stevige Argentijnse concurrentie’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie