‘Van Dijk levert aanvoerdersband in bij Oranje: per direct met pensioen’

Foto: ‘Van Dijk levert aanvoerdersband in bij Oranje: per direct met pensioen’

Het Nederlands elftal kon op het nippertje nog een blamage voorkomen tegen Oezbekistan. Dat door twee benutte strafschoppen van Cody Gakpo. Opvallend genoeg was aanvoerder Virgil van Dijk na de wedstrijd opvallend mild voor zijn ploeg. Dat schoot de kijker echter totaal in het verkeerde keelgat, die van mening is dat de routinier beter zijn band kan inleveren en gaat stoppen bij Oranje.

Keiharde kritiek op Virgil van Dijk

Dat Oranje de nodige moeite had vond Van Dijk blijkbaar niet erg, die zalvende woorden sprak tegenover de NOS. “Het is goed dat we minuten hebben kunnen maken in deze omstandigheden, zodat we alvast een beetje konden wennen aan wat ons zondag te wachten staat. In de eerste helft hebben we hele goede momenten weten te creëren. Wéér, eigenlijk, net als vorige week in Rotterdam (0-1 voor Algerije, red.).”

Van Dijk zag Oranje in de eindfase worstelen. “Maar goed, we winnen, en dat is het belangrijkste”, stelt hij. Guus Til kreeg vlak voor de gelijkmaker nog een directe rode kaart. “Ik heb nog geen idee of het terecht was en wat dit nu precies betekent.”

De kijker begreep echter helemaal niets van die reactie en vond het aanvoerder onwaardig. “Mooi dat we hebben gewonnen, dat geeft wel een goed gevoel” aldus Virgil van Dijk. Dan ben je toch wel echt kansloos”, klonk het onder meer op X. Een ander riep: “Van Dijk, een slappe aanvoerder die eromheen zwamt. Past wel bij deze lamlendige selectie.”

Met pensioen

Volgens de kijker kan Van Dijk beter zijn band inleveren en er mee gaan stoppen. “Van Dijk is toch ook een gigantische flapdrol? Hoe durf je dit soort onzin uit te kramen? Durf eens gewoon te zeggen dat je een kutwedstrijd speelt tegen een stel houthakkers en dat je er gewoon niks van bakt. Na het WK mag Virgil wel met pensioen!” En: “Nou van Dijk wat een top analyse, we hebben gewonnen en dat geeft een goed gevoel, sorry?”

Ook analist Pierre van Hooijdonk haalde bij de NOS Van Dijk stevig door de mangel vanwege zijn woorden. “Ik vind Van Dijk een fantastische aanvoerder en een fantastische speler. Maar er zijn ook momenten dat je als aanvoerder wel een rol hebt om, ja, een wanprestatie gewoon aan te duiden en een beetje venijn te tonen.”

Frustratie

Van Hooijdonk pleit voor meer ‘frustratie’ bij Van Dijk. In zijn optiek moet de Liverpool-verdediger de toon zetten. “Als je twee penalty’s nodig hebt tegen dít Oezbekistan… Natuurlijk, ze hebben ontzettend veel kansen gemist. Dat is een enorm probleem op dit moment.”

“Maar daarnaast: zóveel slordigheden, zóveel slechte passes. En ja, ze hadden ook nog een penalty tégen kunnen krijgen. Dan mag je wel een kritische noot plaatsen. Ook als aanvoerder, denk ik”, besloot Van Hooijdonk zijn relaas.

Is Van Dijk een goede aanvoerder?

  • Vind ik wel
  • Nee, absoluut niet
  • Vind ik wel
  • Nee, absoluut niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie