Erwin van de Looi baalde na afloop van het duel met Georgië (1-1) flink van de uitschakeling van Jong Oranje. De bondscoach vond echter niet dat zijn ploeg of hem veel te verwijten viel, zo vertelde hij bij de NOS.
Balende Van de Looi
Jong Oranje ging als een van de favorieten naar het toernooi toe, maar slaagde er niet in om aan de hoge verwachtingen te voldoen. In een poule met Portugal, België en Georgië behaalde Nederland geen enkele overwinning, terwijl de kansen er wel waren. “Dit is niet alleen een deceptie voor mij, maar voor het hele team”, stelde Van de Looi.
De oefenmeester vond dat Jong Oranje niet bepaald slecht heeft gespeeld, maar dat het voornamelijk lag aan het niet afmaken van de kansen. “Als je niet genoeg scoort, ga je naar huis”, luidde zijn conclusie. “Dat is het grootste euvel geweest. Dat is wel duidelijk. De jongens hebben gevochten tot het laatste moment. Ze deden er alles aan.”
Analyse over Jong Oranje
Volgens Van de Looi heeft hij tijdens het toernooi zélf weinig fout gedaan. “Ik verwijt mezelf ook niets. We hebben alles geprobeerd. We hebben buitenspelers gebracht, meer mensen in de zestien en echt alles gedaan. Als je kijkt hoe we beginnen, hoeveel kansen we krijgen: wat kan je dan nog meer doen?”
Vervolgens stipt hij twee momenten gedurende het toernooi aan waar Jong Oranje de mist in ging. “We kregen tegen Portugal een goal tegen uit het niets, vandaag ook. Dat is het verhaal, denk ik. Dit is geen mindere lichting. Uiteindelijk konden we het ons makkelijker maken door te scoren”, aldus de afzwaaiende Van de Looi.
Heeft Van de Looi gefaald?
- Ja, absoluut
- Nee, zeker niet