Marco van Basten heeft zondag met afschuw gekeken naar de beelden uit de Euroborg. Het duel tussen FC Groningen en Ajax werd definitief gestaakt vanwege wangedrag op de tribunes.
Voetbalanalist wil hardere actie
Er werd vuurwerk op het veld gegooid, maar Van Basten wijst vooral op het moment dat een ‘supporter’ op het gras verscheen. In Rondo stelt de oud-bondscoach: “Het eerste wat ze moeten doen is een paar klappen geven, en daarna die kap eraf. Maar ze zijn allemaal veel te netjes hier in Nederland.”
Presentator Wytse van der Goot: “Volgens jou moeten ze hem een paar klappen geven?” Van Basten: “Ja. Dat soort mensen die het veld op komen moet je sowieso als eerste een paar klappen geven. Hard. En daarna die kap eraf doen, want dan ziet iedereen wie het is.”
Nederland is te aardig
De oud-topspits is nog niet klaar: “Dat zijn natuurlijk helden, want ze doen gelijk zo’n ding (bivakmuts, red.) op hun hoofd. Maar ze zijn in Nederland allemaal veel te aardig, ze moeten veel harder optreden. Klappen geven, met van die knuppels. Je moet zorgen dat de orde terugkomt in de stadions.”
Youri Mulder stelt dat dit ‘niet zomaar’ kan. Van Basten blijft echter bij diens standpunt. “Waarom niet? Deze man overtreedt bewust de regels. Dit is dus juist het probleem hier in Nederland.”
Verliest Groningen met 2-0 bij Vitesse?
*Odds zijn onderhevig aan verandering.
Heeft Van Basten gelijk?
- Ja
- Nee