Twee jaar gevangenisstraf geëist voor illegale marketing omtrent LaLiga uitzendingen

Foto: Twee jaar gevangenisstraf geëist voor illegale marketing omtrent LaLiga uitzendingen

In A Coruña is een man veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens het illegaal aanbieden van LaLiga-wedstrijden aan horecazaken tijdens de seizoenen 2018/19 en 2019/20. De Spanjaard verkocht zonder toestemming toegang tot livewedstrijden van de Spaanse competitie en probeerde zijn activiteiten te verhullen via valse documenten en een nepwebsite die zijn diensten als legitiem moest laten overkomen.

Spaanse competitie treedt hard op tegen piraterij

De veroordeling, uitgesproken door de rechtbank in A Coruña, omvat naast de celstraf ook een boete, beroepsverbod in de telecom- en betaaltelevisiesector, ontzegging van stemrecht en het in beslag nemen van diverse technische apparaten. De zaak kwam aan het licht na een klacht van LaLiga, dat al jaren de strijd aangaat met illegale streams en piraterij.

Volgens LaLiga werkte de veroordeelde voor een distributiebedrijf, maar verzweeg voor zijn werkgever én de telecomprovider zijn illegale praktijken. Via een zelfgemaakte website verkocht hij toegang tot voetbalwedstrijden zonder de juiste licenties, wat grote financiële schade veroorzaakte voor de rechthebbenden.

Duidelijk signaal

LaLiga benadrukt dat het blijft optreden tegen piraterij: “Deze uitspraak is een duidelijk signaal en een belangrijke stap in onze strijd tegen audiovisuele fraude in Spanje.” De man krijgt geen celstraf als hij drie jaar lang niet opnieuw in de fout gaat.

Stelling: het is goed dat er zo hard tegen illegale streams wordt opgetreden

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie