‘Triest blessurenieuws voor Frenkie de Jong’

Foto: ‘Triest blessurenieuws voor Frenkie de Jong’

Oranje-international Frenkie de Jong dreigt een aanzienlijk deel van het seizoen te moeten missen. Volgens de laatste berichten ligt de middenvelder er mogelijk langer uit dan verwacht.

FC Barcelona mist Frenkie de Jong mogelijk halfjaar

Voor het Nederlands elftal kwam het WK-avontuur al in de zestiende finale ten einde door een fatale strafschoppenserie tegen Marokko. De Jong werd voortijdig naar de kant gehaald door bondscoach Ronald Koeman, maar had de middenvelder überhaupt wel moeten spelen? Achteraf is gebleken dat de middenvelder al met knieproblemen rondliep.

Het goede nieuws? Hoogstwaarschijnlijk gaat het niet om een gescheurde kruisband. FC Barcelona moet de definitieve schade nog onderzoeken, maar de eerste signalen wijzen niet op de zwaarst mogelijke diagnose. In dat geval zou De Jong waarschijnlijk negen tot twaalf maanden uit de roulatie zijn. Toch is het maar de vraag of de oud-Ajacied binnen de genoemde vier maanden alweer terug is.

SPORT wijst erop dat er geruchten gaan dat De Jong misschien wel zes maanden uit de roulatie is. Dat zou betekenen dat de middenvelder dit kalenderjaar sowieso niet meer in actie komt. FC Barcelona hoopt dat de schade meevalt en hij binnen een maand of vier weer inzetbaar is, maar nader onderzoek moet dit uitwijzen. Duidelijk is wel dat hij voorlopig niet terugkeert op de velden.

FIFA moet dokken

FC Barcelona zal vanwege deze blessure overigens aankloppen bij de FIFA. Volgens de reglementen heeft de Catalaanse topclub recht op financiële compensatie, aangezien de blessure is opgelopen tijdens een evenement van de wereldvoetbalbond. Het maximale bedraagt bedraagt zo’n 7,5 miljoen euro, maar in het geval van De Jong lijkt de schadepost op te lopen naar zo’n twee miljoen euro.

Voor De Jong is de knieblessure sowieso een forse streep door de rekening. De middenvelder kampte de laatste seizoenen vaker met fysieke problemen, maar desondanks ziet trainer Hansi Flick in hem nog altijd een essentiële speler voor de toekomst. Feit is wel dat concurrenten de komende maanden de kans krijgen om de Duitser op andere gedachten te brengen…

Heeft Koeman een te groot risico genomen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie