‘Ten Hag zet Eredivisie in de fik met transfer’

Foto: ‘Ten Hag zet Eredivisie in de fik met transfer’

We mogen wel het een en ander verwachten van Erik ten Hag bij FC Twente. Maar niets springt zo in het oog als de verwachte transfer van Wout Weghorst naar De Grolsch Veste.

Wout Weghorst lijkt naar FC Twente te transfereren

De spits loopt uit zijn contract bij Ajax en een transfer naar Twente zou een logische vervolgstap zijn, weet Voetbal International: “Komende zomer zou een akkoord tussen Twente en Weghorst voor beide partijen een uitkomst kunnen bieden. De 49-voudig international (veertien goals) heeft een aflopend contract bij Ajax. Over een nieuw voorstel is nog niets bekend. Arnold Bruggink vertrok een halfjaar geleden als technisch directeur van FC Twente, voorganger en opvolger Jan Streuer verlaat de club komende zomer. De nieuwe technische baas van FC Twente kan eventuele gesprekken met Weghorst zonder ballast van de mislukte transfer ingaan. Bovendien is Ten Hag al lang onder de indruk van de karaktervoetballer.”

Toen de spits nog bij NEO in Borne speelde verscheen hij al op de radar van Ten Hag. Hij vertelde: “Hij was extreem in de groei. Een bonenstaak. Het lukte niet zo. Ik zag een onvoorstelbare drive, dat wel…”

Weghorst was natuurlijk al eens een item in Enschede: “Twee jaar geleden zorgde de mogelijke komst van Weghorst al voor beroering bij FC Twente. De Overijsselnaar is een uitgesproken karakter, iemand die altijd en overal voor verdeeldheid zorgt. FC Twente beschikt al jaren over een tamelijk harmonieuze selectie. Enkele spelers trokken destijds aan de bel: hoe moet dat straks, met Weghorst erbij? De technische leiding was zich bewust van bestaande weerstand, maar had ook wel ideetjes om die weg te kunnen masseren. Onderling begrip vergroten door spelers samen een hapje te laten eten, bijvoorbeeld.”

“Nooit meer welkom”

Dat was niet nodig, want de international van het Nederlands elftal ondertekende een contract bij Ajax. En in De Grolsch Veste werd hij vervolgens uitgefloten. Streuer reageerde: “De supporters van FC Twente worden gauw kwaad. Ik noem maar iets: Weghorst komt niet. ‘Die klootzak is hier nooit meer welkom’, zulke teksten hoor je dan. Maar ik weet zeker: als zo’n jongen dan alsnog komt, is de stemming totaal anders. Dat is het Twente-temperament.”

Volgend seizoen gaan we dat vermoedelijk ondervinden. Streuer heeft het laatste woord: “Twee jaar geleden stonden we honderd procent achter de komst van Weghorst. Ik vind nog steeds dat hij voor Twente een prima speler zou zijn. Of het gaat gebeuren, weet ik ook niet. Twee jaar geleden dachten we ook dat we een goede kans maakten…”

Kijk jij hiernaar uit?

  • Ik wel
  • Ik niet
  • Ik wel
  • Ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie