Ten Hag onthult waarom Ajax in verval raakte

Foto: Ten Hag onthult waarom Ajax in verval raakte

Vlak voor de winterstop draaide het eigenlijk best aardig bij Ajax, met de uitwedstrijd tegen Chelsea (4-4) als hoogtepunt qua spel. Daarna raakten de Amsterdammers echter flink in verval en oefenmeester Erik ten Hag denkt dat zijn spelers ietsje te veel in zichzelf gingen geloven.

De coach heeft inmiddels geëvalueerd met directeur voetbalzaken Marc Overmars en zegt in Het Parool: “Een van de conclusies was dat we misschien iets te veel zelfvertrouwen hebben gehad. In november hoorden we van alle kanten dat we nog beter speelden dan in het fantastische seizoen ervoor, maar spelers waren mentaal moe. Konden in de eindfase van de eerste seizoens­helft niet meer de benodigde trainingsarbeid opbrengen. Dat was meetbaar en zichtbaar.”

Ten Hag zag de ene na de andere speler wegvallen: “We hadden al anderhalf jaar op heel hoog niveau gespeeld. In januari en februari waren zes belangrijke spelers geblesseerd. Spelers uit de as, bijna de complete aanval.” Ajax herpakte zich met een 1-3 zege bij sc Heerenveen, al wil de trainer niet spreken van een ommekeer: “Ik wist wel dat Hakim Ziyech, Daley Blind en Quincy Promes fitter zouden worden en meer zouden gaan leveren. Zij hebben hun verantwoordelijkheid genomen toen ze niet topfit waren. Maar het ritme kwam terug, ze waren klaar voor de finale van het seizoen, klaar om de titel te ­winnen. Dat vertrouwen had ik.”

Hij vindt het terecht dat Ajax het directe Champions League-ticket heeft gekregen: “Van de 25 speelronden hebben we er 23 bovenaan gestaan.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie