Teleurstelling om vertrek Van Persie: “Deze trein kwam te vroeg”

Foto: Teleurstelling om vertrek Van Persie: “Deze trein kwam te vroeg”

Robin van Persie werd deze week aangesteld als hoofdtrainer van Robin van Persie. De oefenmeester werd weggeplukt bij sc Heerenveen, waar hij voor het eerst op eigen benen stond. Het vertrek van Van Persie leidde bij een tweetal Heerenveen-kenners tot verdeelde reacties.

Wim Anker en Gerald Sibon spreken zich uit over vertrek Robin van Persie naar Feyenoord

Clubambassadeur – en oud-topadvocaat – Wim Anker reageerde tegenover ESPN teleurgesteld op het vertrek van Van Persie. “Afspraak is afspraak. Ik had het ook niet van hem verwacht, want het is onze club Heerenveen die hem de kans heeft geboden om trainer-coach te worden op het hoogste niveau in Nederland. En dan vertrekt hij na acht maanden.”

Anker denkt dat het beter was geweest voor alle partijen als Van Persie was gebleven. “Je kon merken dat het een beginnende trainer was. Hij had bij ons in die anderhalf jaar nog kunnen groeien, hij had ervaring op kunnen doen en dan vervolgens naar Feyenoord kunnen gaan. Dat was voor beide partijen beter geweest. Deze trein kwam te vroeg en dat is voor de spoorwegen heel uitzonderlijk. Contract is contract, afspraak is afspraak. Dat is waar wij van houden in Friesland.”

Aandacht voor Heerenveen

Voormalig Heerenveen-spits Gerald Sibon ziet het toch wat anders. “Natuurlijk kan Van Persie dit maken. Het is niet leuk voor de club sc Heerenveen, maar dit gebeurt overal. Heerenveen heeft zelf ook wel eens een speler gekocht die bij een ander club belangrijk was. Dit is nu eenmaal het lot van een club die wat kleiner is. Zo gaat het in de voetbalwereld.” Sibon vindt het wel jammer dat het zo gelopen is. “Het is natuurlijk prachtig dat zo’n grote speler hier heeft gewerkt. Dat het op deze manier eindigt is gewoon sneu. De aandacht die er door Van Persie op de club kwam, was wel even goed. We kwamen niet echt meer in de praatprogramma’s voor.”

Anker heeft al wel mogelijke opvolgers in het hoofd. “Ole Tobiasen was een geweldige rechtsback vroeger. Fantastische voetballer en hij is al interim-trainer bij ons geweest. We hebben ook wel eens gedacht aan Gertjan Verbeek. Die kan tenminste een bepaalde mentaliteit creëren en spelers erin laten knallen.”

Wie zou de meest geschikte kandidaat zijn om Van Persie op te volgen?

  • Tobiasen
  • Verbeek
  • Veldman
  • Doe maar een andere kandidaat
  • Tobiasen
  • Verbeek
  • Veldman
  • Doe maar een andere kandidaat

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie