Stuur Johan Bakayoko terug naar de Onze-Lieve-Vrouw kerk Jezus-Eik

Foto: Stuur Johan Bakayoko terug naar de Onze-Lieve-Vrouw kerk Jezus-Eik

Zucht. Eigenlijk wil ik mijn energie niet verspillen hieraan, maar omdat ik geloof in zijn talentrijke kunnen tracht ik de dolende PSV’er Johan Bakayoko toch nog een welgemeende duw te geven in de goeie richting. Want zoals het nu gaat, wordt het niet meer veel denk ik. Ga terug naar je roots, en kom tot jezelf. Zónder dat anderen je negatief kunnen beïnvloeden.

Inside: zwalkende PSV’er Johan Bakayoko zal zelf tot bezinning moeten komen

België. Ik kom daar graag. Op plekken waar je je waant in oude vervlogen en vergeten tijden. Met broodverkoopmachines naast de straat. Compleet ondenkbaar in onze huidige Nederlandse stressmaatschappij, je mag al blij zijn als er überhaupt nog een bakkerij om de hoek ligt. Genoeg gebazeld. Maar dat doe ik natuurlijk niet zomaar, want ik stuitte tijdens mijn zoektocht naar de geboortegrond van Johan Bakayoko op het Vlaams-Brabantse plaatsje Overijse.

Gelegen op ongeveer anderhalf uur rijden van de grens met de buren die wij Nederlanders zijn. Dik 28.000 mensen wonen er, een deel zal er naar verwachting verzot zijn op het voetbalspelletje. Daar was het dat 22 jaar geleden een Johan werd geboren. Al zullen zijn dorpsgenoten toentertijd ongetwijfeld gesproken hebben over d’n Johan. Of deze naamkeuze te maken had met Nederlands beste voetballer ooit, durf ik niet te zeggen. Nergens terug te vinden ook.

Maar het zou zomaar kunnen. Awel, ik gok het erop. De opgroeiende Johan heet met de achternaam Bakayoko en staat inmiddels alweer heel wat jaartjes onder contract bij PSV. Waar ze hem lang de voeten nog net niet gekust zullen hebben, in de hoop dat hij een aankomende superster zou gaan worden. Maar gelijk daarom ook achter zijn vodden aan hebben gezeten. Op zijn Eindhovens, welteverstaan.

Heer Bakayoko heeft het inmiddels, dik twee decennia na diens intrede op deze wereld in de Belgische binnenlanden, daadwerkelijk geschopt tot de hoofdmacht van PSV. Via, zo vermoed ik althans, bloed, zweet en tranen. Een lange weg vol met hobbels, maar mét een dikke stip aan de horizon. Zijn ontwikkeling verliep de afgelopen jaren gestaag.

Ivan Perišić is de grote concurrent van Bakayoko.

De verdwenen miljoenen

Wanneer er over de aanvaller werd gesproken door voetbaldeskundigen, vlogen de miljoenen spreekwoordelijk gezien over de tafel. De Frans-Qatarese olieclub Paris Saint-Germain was zelfs al in beeld om de rechtsbuiten voor een duizelingwekkend bedrag over te nemen. Nee, was het antwoord vanaf De Herdgang. Johan is van ons en blijft van ons, zal er rondom dat moment gedacht zijn binnen het PSV-bastion.

Maar tijden veranderen, soms heel, heel erg snel. Johan Bakayoko flitst niet meer zo rap over Eredivisievelden en Champions League-tonelen. Het gaat allemaal niet meer zoals voorheen, ook omdat ene Ivan Perišić de pannen van het Eindhovense dak speelt. Waardoor (transfer)miljoenen vliegensvlug verdampen en de speler in een put terechtkomt die dieper kan zijn dan diep. En hij zijn eigen naam onlangs zelfs terugzag op het wedstrijdformulier van Jong PSV, gewoon het tweede in vroegere tijden.

Onze-Lieve-Heer

Johan Bakayoko lijkt even het spoor bijster te zijn. Is er nog een uitweg die leidt naar de juiste richting? Jawel zeker, de PSV’er in verval moet terugkeren naar zijn geboortegrond, naar de Onze-Lieve-Vrouw kerk Jezus-Eik aldaar. Om tot bezinning te kunnen komen. Nieuwe energie en gedachtes, motivatie ook, op te kunnen doen. Misschien dat hij dan toch nog eens in Parijs gaat eindigen. Via een tussenstation. Met dank aan de voetbaltak, zo stel ik me fantasievol voor althans, van Onze-Lieve-Heer.

Over Bjorn Thimister

Bjorn Thimister (1978) schrijft voor SoccerNews.nl onder andere over PSV, Fortuna Sittard, Roda JC, VVV en MVV. Ook richt hij zich onder meer op andere clubs in de Keuken Kampioen Divisie en Bundesliga en andere opmerkelijke zaken in het voetbal. Elke woensdag schrijft hij op SN een opinie. Hij is 25 jaar journalist. Tips? [email protected]

Johan Bakayoko zal eerst stapje terug moeten doen om zijn loopbaan te redden

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

22:14
0+
‘Toptransfer van Jong Oranje-speler voor 25 miljoen’
21:54
12+
Heel Nederland gaat los over NEC in Champions League
21:36
12+
‘Al razendsnel Ziggo-afgang tijdens NEC-Bodø’
21:21
8+
Schreuder: “Ik wil dat het vermakelijk is, maar…”
21:05
21+
Feyenoorder furieus: breuk lijkt aanstaande
20:45
10+
‘Timber kan in deze competities terecht’
20:26
221+
‘Tóch nog een struikelblok bij transfer Geertruida’
20:07
48+
‘Frenkie de Jong nooit meer welkom in Barcelona’
19:47
273+
Ziggo Sport reageert op Ajax-ophef
19:28
22+
OFFICIEEL: Reijnders maakt duizelingwekkende transfer
19:12
881+
‘Wilfred Genee slaat wild om zich heen na Vandaag Inside-aanval’
18:51
378+
Driessen concludeert: “Hebben hem bij KNVB gewoon niet gewild”
18:36
64+
‘Feyenoord wil WK-ganger oppikken in Madrid’
18:21
84+
Míchel schat kansen Ajax tegen FC Sion in
18:06
15+
Officieel: Fortuna stunt met terugkeer publiekslieveling
17:50
313+
El Mundo Deportivo bevestigt spectaculair Ajax-gerucht
17:35
337+
Van Hanegem fileert Feyenoord-nieuweling: “Dit is toch verschrikkelijk?”
17:19
0+
Seuntjens reageert op hartverscheurende steunbetuiging: “Geen woorden voor”
17:04
204+
Gijp schrikt zich rot tijdens vakantie: “Iedereen is gek geworden”
16:48
166+
‘Jordan Teze terug naar Eredivisie-top, maar niet bij PSV’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie