Steekt Ron Jans straks John Heitinga een mes in de rug?

Foto: Steekt Ron Jans straks John Heitinga een mes in de rug?

Ron Jans ging na het ontslag van John Heitinga behoorlijk los over de rol van de media daarin. Zij schreven al lange tijd over een congé op de Ajax-trainer. Door zijn tirade heeft Jans zichzelf eigenlijk weggestreept als optie in Amsterdam, zo stelt Wim Kieft.

‘Nu kan Ron Jans het niet meer maken om Heitinga nog op te gaan volgen’

“Bijna onvermijdelijk valt de naam van Ron Jans, een oudere trainer met ervaring”, opent Kieft zijn column voor De Telegraaf. “Bij al zijn clubs in de subtop zoals FC Groningen, FC Twente en FC Utrecht heeft hij rust gebracht in woelige tijden. Maar na zijn tirade over de slechte behandeling van Heitinga in de media kan hij het niet maken om Heitinga op te volgen. Een gemakkelijk verwijt. Kritiek op trainers is van alle tijden. Het hoort erbij en daarvoor worden toptrainers meer dan voldoende gecompenseerd met salaris en ruime afkoopsommen bij ontslag.”

“Even onvermijdelijk als de naam van Jans werd ook Alex Pastoor naar voren geschoven. Hoewel hij speelde alsof hij niet zomaar zou instappen bij Ajax, hield hij de boot desgevraagd niet af als Ajax zich zou melden. Uiteindelijk staan trainers allemaal in de rij om Heitinga te vervangen. Zonder dat ze enig idee hebben wat het is om hoofdtrainer te zijn bij een topclub als Ajax. Hoeveel zijn er al niet gesneuveld, trainers die het aardig deden bij kleinere clubs en in de top onderuit gaan? Alleen bij Ajax al met Alfred Schreuder en Maurice Steijn. Pastoor kan het misschien allemaal goed vertellen, maar Ajax is een ander verhaal dan Heerenveen, NEC of Almere City of een analyse op televisie geven.”

Kieft stelt dat wie het ook wordt, de opvolger van Heitinga in ‘een uitzichtloze situatie’ gaat terechtkomen. “Tot die tijd neemt Fred Grim de honneurs waar. Zondag bij FC Utrecht krijgt hij zijn vuurdoop. Omdat Grim in bezit is van het hoogste trainersdiploma wisten ze bij Ajax goed dat hij het bij een ontslag voor Heitinga kon overnemen. Zodat de directie in alle rust naar een opvolger, of slachtoffer kan zoeken.”

Ajax moet voor Ron Jans gaan

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie