‘Staken Ajax-Groningen krijgt staartje van 46 miljoen’

Foto: ‘Staken Ajax-Groningen krijgt staartje van 46 miljoen’

AjaxFC Groningen werd vorige week zondag gestaakt doordat hooligans vuurwerk het veld opgooiden. Binnen de lijnen was er echter iets heel anders aan de hand, maar ook dat blijkt een duur spelletje…

’46 miljoen op de bank tijdens Ajax-Groningen: kapitaalvernietiging’

Na vijf minuten spelen bekogelden de hooligans van de Amsterdamse club het veld met vuurwerk. Dit om de overleden Tum nog één keer te eren. Bas Nijhuis stuurde iedereen naar binnen en nadat het bij poging twee meteen opnieuw mis ging, werd het definitief staken. Op dinsdagmiddag werd het duel in een lege Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Het eindigde in 2-0 voor de recordkampioen.

Fred Grim gaf de kans aan Rayane Bounida (19 jaar), Aaron Bouwman (18), Sean Steur en Pharell Nash (beiden 17). Op de bank zat bij elkaar 46 miljoen aan zomerse versterkingen te verpieteren. In het restant van de wedstrijd op dinsdag ontbrak Bounida overigens vanwege ziekte, waardoor Oscar Gloukh alsnog startte. De Israëliër kostte afgelopen zomer 15 miljoen euro, maar ook Raúl Moro (11 miljoen) en Kasper Dolberg (10) bleven op de bank, om maar voorbeelden te noemen.

Weggegooid geld? Frank de Boer, oud-speler en -trainer van Ajax, deed er bij de NOS zijn zegje over. “Ik snap heel goed als mensen dat zeggen”, aldus de ex-verdediger. “Natuurlijk is het kapitaalvernietiging. Die jongens zijn namelijk voor heel veel geld binnen gehaald.” Of het meteen ook iets negatiefs is? “Ik groeide op met de visie dat jeugdspelers kansen krijgen. Daar ben ikzelf namelijk ook een exponent van.”

“Voor mij is dat de rode draad, het dna van Ajax”, zo stelde De Boer. “En dat moet ook altijd zo blijven. Soms lijken we dat te zijn vergeten”, onderstreepte de oud-manager. “Natuurlijk draait alles in eerste instantie om prestaties en winnen.” Toch heeft hij vertrouwen in Fred Grim om de toekomst te bewaken in Amsterdam. “Ik ken Fred goed en hij kijkt naar wat het beste voor het team is, het beste voor Ajax. Hij weet precies wat er speelt in de jeugd.”

Tientallen miljoenen aan zomerse investeringen een vorm van weggegooid geld? Of een welkome verrassing dat de jeugd nu doorbreekt? Ook bij Fortuna Sittard kregen Bounida en Bouwman een basisplaats. De vraag is wat dit voor de toekomst van de club betekent.

Eens met De Boer?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:19
8+
‘Ajax schakelt Cruijff in voor droomtransfer’
17:04
16+
‘Ajax hoopt op transfer N’Golo Kanté’
16:50
28+
Vlak voor Ajax – Volendam plots groot nieuws over Weghorst
16:35
26+
Bosz kondigt gesprek met PSV-schlemiel aan
16:20
42+
‘Uiterst zorgwekkende Feyenoord-transfer’
16:05
8+
Van Dijk hekelt ‘respectloze’ vraag aan Arne Slot
15:52
21+
Van Persie onthult wanneer St. Juste kan gaan debuteren
15:37
159+
Spaanse kranten gaan he-le-maal los over ‘meesterlijke’ Ajacied
15:22
15+
Derksen heeft ‘medelijden’ met PSV’er: “Nu de grote loser”
15:07
25+
Saibari blikt terug op ‘handdoeken-rel’: “Nog nooit meegemaakt”
14:51
53+
Feyenoord bevestigt groots Valente-nieuws
14:36
90+
‘Feyenoord-transfer van 30 miljoen staat nu al vast’
14:30
73+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Heracles: maakt Deijl zijn debuut?
14:20
226+
‘Ajax praat met oude bekende voor rechtsbuitenpositie’
14:06
65+
Bizar: ook de vijfde (!) spits ontbreekt bij PSV
13:47
16+
Officieel: Jesper Karlsson terug in Eredivisie
13:34
103+
‘Duidelijkheid over terugkeer Álvarez bij Ajax’
13:18
30+
Ahmedhodzic kritisch op Van Persie: ‘Eigenlijk moesten we dit al eerder doen’
13:11
68+
Vertrokken Ajax-talent verklaart opmerkelijke transfer
13:04
130+
Vahle treft plots oud-Ajacied in ondergoed: ‘Groots, zullen we maar zeggen’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie