Frenkie de Jong maakt zich op voor zijn rentree. Volgens de Spaanse krant SPORT kan de middenvelder komend weekend in principe weer minuten maken bij FC Barcelona.
Nederlander staat voor snelle rentree
De Jong staat al sinds de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo eind september buitenspel. Hij moest daardoor zowel de interlandperiode van oktober als november aan zich voorbij laten gaan. Zonder hem stelde het Nederlands elftal het EK-ticket veilig, maar de komende maanden kan de middenvelder dus toewerken naar de topvorm voor deze eindronde.
Volgens het Spaanse medium heeft De Jong maandag de groepstraining hervat in Barcelona. De middenvelder kan weer in groepsverband meedraaien en is daarmee normaliter op tijd weer fit om zaterdag te kunnen aantreden tegen Rayo Vallecano. Wel is het een reële mogelijkheid dat de oud-Ajacied op de bank begint vanwege een gebrek aan wedstrijdritme.
Voor FC Barcelona-trainer Xavi Hernández komt de rentree van De Jong als geroepen. Gavi heeft zondagavond immers een zware kruisbandblessure opgeroepen, waardoor hij vrijwel zeker de rest van het seizoen plus het EK aan zich voorbij ziet gaan.
Gaat hij vlammen op het EK?
- Ja
- Nee