‘Spanjaarden massaal bang voor Oranje-international’

Foto: ‘Spanjaarden massaal bang voor Oranje-international’

De voetballers van het Spaanse voetbalelftal keken afgelopen donderdag wel uit: druk zetten op Frenkie de Jong, daar hadden zij geen zin in, want de dribbelkont uit Arkel zou hen dan ‘voor joker zetten’. Dat stelt Henk Spaan.

Henk Spaan: ‘Zonder enige moeite spreidde Frenkie de Jong een overwicht ten toon’

“In de 35ste en 38ste minuut pikte De Jong de bal op vlak bij de verdediging en begon aan de voorwaartse rush die we van hem kennen. Buitengewoon grappig was het om te zien hoe de Spaanse middenvelders uiteenweken en achteruit renden”, laat Spaan optekenen in Het Parool. “Druk zetten, hoezo? Ze keken wel lekker uit. Ze gingen zich echt niet voor joker laten zetten.”

“Zonder er enige moeite voor te doen spreidde Frenkie een oud overwicht tentoon dat we in Oranje lang niet van hem hadden gezien. Thuis bij Jong Ajax (op het veld van Almere) tegen NAC, combinerend met Nouri, was het voetbal dat zich opdrong uit mijn geheugen”, aldus Spaan, die het jammer vond dat De Jong in minuut 74 werd gewisseld. Daarna zakte Oranje weg.

“Toen ze hem in De Kuip gingen wisselen, wilde ik naar bed, maar uit respect voor Frimpong (‘De spectaculaire verdediger met de identiteit van een aanvaller. Allemensen, wat was die jongen goed’) bleef ik zitten. Het leek wel afgesproken werk: Frenkie die een paar keer herhaalde dat ‘de pijp leeg was’ en Koeman die beweerde dat de middenvelder zelf mocht bepalen wanneer hij gewisseld wilde worden. In elk geval was het gevolg van de wissel dat de structuur van het Nederlands elftal ineenschrompelde als een bouwwerk van lucifers na een lichte windvlaag.”

Frenkie de Jong was de Man of the Match donderdag

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:12
5+
Vreest Ajax Botman-scenario? “Ongetwijfeld interesse in hem”
17:04
4+
Clubleiding geeft redenen waarom Van Persie mag aanblijven
16:46
3+
Waarom de nieuwe technisch directeur goed bij AZ past
16:29
9+
Keiharde kritiek op ‘respectloos’ Oranje
16:11
24+
‘Nieuwe twist in Van Wonderen-soap bij Feyenoord”
15:51
84+
“Welke idioot heeft hem naar Ajax gehaald?”
15:36
50+
‘Als het aan mij ligt speel ik volgend jaar bij Ajax, mooiste club van Nederland’
15:21
31+
KNVB deelt groot nieuws over ‘kampioenswedstrijd PSV’
15:06
26+
AZ heeft nieuwe directeur beet: megasalaris?
14:50
65+
Verbazing over actie Sterling ná laatste fluitsignaal in Breda
14:49
37+
Feyenoord en Ajax maken clubiconen kapot: “Beleidsbepalers zijn verantwoordelijk..”
14:35
32+
‘Angst bij Liverpool over Ryan Gravenberch’
14:20
56+
‘Snoeiharde leugen Wendy van Dijk in De Oranjezondag’
14:05
468+
Opnieuw ophef na ‘Feyenoord-actie’ Hartman op Instagram
13:49
28+
Perez ziet Ajax en Feyenoord dezelfde cruciale fout maken
13:34
61+
Maduro verklapt geheim rond ontslag Grim bij Ajax
13:19
25+
‘Gevaarlijke gek’ op voetbalveld: “Nam dextrinepillen als ik tegen PSV moest”
13:06
472+
‘Liverpool neemt afscheid van Arne Slot’
13:06
20+
Buijs wijst stap hogerop af: “Maar waarom dan?”
12:52
85+
‘Vernietigende WK-mededeling voor Weghorst’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Om ervoor te zorgen dat we een veilige en verantwoorde omgeving kunnen bieden aan alle bezoekers, vragen we je vriendelijk om je leeftijd te bevestigen. We willen je erop wijzen dat het invullen van je leeftijd vertrouwelijk wordt behandeld en dat we deze informatie uitsluitend gebruiken om te voldoen aan de wettelijke vereisten en om ervoor te zorgen dat onze advertenties op de website alleen getoond worden aan de bezoekers die dit mogen zien. De leeftijd dient naar waarheid ingevuld te worden

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie