‘Soort Virgil van Dijk’ naar Ajax

Foto: ‘Soort Virgil van Dijk’ naar Ajax

Bij Ajax is men momenteel druk aan het renoveren. Zo kreeg de club een bod binnen van Chelsea op Jorrel Hato en het liefst kopen de Amsterdammers daar straks een meer ervaren leider à la Virgil van Dijk voor terug. Dat vertelt coach John Heitinga aan ESPN.

Heitinga: ‘Op zoek naar een stukje leiderschap in dit team, naar een aantal posities’

“Meerdere spelers nemen die leiderschapsrol op zich. Maar we zijn bezig met Alex Kroes en Marijn Beuker om een puzzelstukje te vinden. We zijn aan het kijken wat er eventueel gaat gebeuren en waar we onze selectie van een kwaliteitsinjectie willen voorzien. We zijn nog op zoek naar een stukje leiderschap in dit team, naar een aantal posities. Maar daar ga ik het nu niet over hebben.” Dat stukje leiderschap zou ook op ‘6’ kunnen komen, ter opvolging van Jordan Henderson.

Ook op het middenveld weet Heitinga wat er nodig is: “Je kijkt altijd naar een bepaalde balans in je ploeg. Een mooi voorbeeld is het middenveld dat we vorig seizoen bij Liverpool hadden. Dat was altijd in balans. We hadden een goede zes, een lopende speler en een speler met creativiteit. Wij zijn bij Ajax op zoek naar de juiste samenstelling en dat is soms nog een puzzel.”

Heitinga vervolgt: “Ik zie bereidwilligheid. We willen vanuit een bepaalde structuur spelen. Gecontroleerd aanvallen, dus niet het huis opengooien. Als je de bal verliest, moet je wel goed staan om de counterpress te doen. Het gaat niet altijd perfect. We zijn nog niet de machine die we willen zijn, maar je ziet er wel ontwikkeling in.”

Op welke positie moet Ajax er een ervaren rot bij gaan halen?

  • Achterin
  • Middenveld
  • Achterin
  • Middenveld

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie