Schöne over einde carrière: “Het voetbal is mijn wereld niet meer”

Foto: Schöne over einde carrière: “Het voetbal is mijn wereld niet meer”

Na ruim 500 wedstrijden op de Nederlandse velden is Lasse Schöne klaar met zijn voetbalcarrière. Achttien seizoenen heeft de Deense middenvelder gevoetbald. Op zijn 38e stopt hij definitief. Echt rouwig is hij daar niet om. “Ik verheug me op mijn afscheid.”

Schöne is klaar met de voetbalwereld

Schöne heeft hij jarenlang indruk gemaakt op de Nederlandse velden. In het begin bij De Graafschap en NEC, om daarna bij Ajax echt zijn hoogtijddagen te beleven. Nu is het klaar. Vorig seizoen was Schöne nog een belangrijke speler voor NEC, maar dit seizoen maakte hij nauwelijks minuten. Het is dan ook tijd om te stoppen en dat vindt hij helemaal prima. “Het voetbal is mijn wereld niet meer. Ik vind het een beetje saai aan het worden en ben blij dat het klaar is. De rasvoetballers verdwijnen steeds meer uit beeld. En dat vind ik jammer”, geeft hij aan in een interview met NOS.

Het ‘probleem’ met het hedendaagse voetbal? “Voetbal is vandaag de dag alleen nog maar gebaseerd op kracht en snelheid. Iedere speler in de eredivisie is zo fit dat hij twee marathons kan lopen. Maar het geven van een pass over vijf meter is voor de meesten al te lastig.” Als Schöne tegen Heracles nog minuten maakt komt hij op 460 wedstrijden in de Eredivisie, wat hem de buitenlander maakt met de meeste Eredivisie-duels.

Schöne is kritisch over de veranderingen in de voetballerij. “De angst om te verliezen is groter dan de wil om te winnen. Er wordt alleen nog maar terughoudend gespeeld, zonder risico’s.” Genieten doet hij vooral van middenvelders zoals Frenkie de Jong tegen Internazionale in de Champions League. “Frenkie de Jong is de beste voetballer met wie ik ooit heb samengespeeld. Tegen Inter was hij vele malen beter dan Lamine Yamal.”

Schöne wordt gemist in de Eredivisie

  • Ja, een parel van het afgelopen decennium
  • Nee, hij stopt op het juiste moment
  • Ja, een parel van het afgelopen decennium
  • Nee, hij stopt op het juiste moment

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie