Schokkende onthullingen over ‘militairen’-opleiding AZ: ‘Zelf kip slachten’

Foto: Schokkende onthullingen over ‘militairen’-opleiding AZ: ‘Zelf kip slachten’

In de kranten Trouw en het NRC zijn zaterdag schokkende verhalen over de jeugdopleiding van AZ te lezen. Er is volgens de media heel veel fout gegaan bij de Alkmaarders de afgelopen jaren.

Oud-jeugdspelers AZ spreken van ‘afrekencultuur’ in de Alkmaarse opleiding

Eén van de verhalen gaat over een ‘overlevingskamp’ in Duitsland. Een team met minderjarigen wordt verteld dat ze naar pretpark Walibi gaan, maar in plaats daarvan moeten ze drie dagen lang op ‘militair kamp’ in de Eifel. “Het programma moest zwaar zijn, zodat ze tegen mentale blokkades en weerstand zouden aanlopen”, claimt een bron. Het alles zou bedoeld zijn om de spelers ‘grenzen te kunnen laten verleggen’.

Een ander bizar verhaal: “Op het avondmenu staat patat, normaliter niet de bedoeling in de opleiding. De militairen wijzen naar een kooi met kippen. Als de spelers een stukje kip willen, zullen ze die zelf moeten slachten. Dat overvalt topsportbegeleider Heuvingh, eveneens aanwezig. Deze opdracht was vooraf niet met AZ besproken en gaat veel verder dan de staf voor ogen had.” Het gros van de spelers doet niet mee aan het slachten, sommigen wél. “Eentje slaat zijn kip herhaaldelijk met een grote stok tot-ie dood is, terwijl zijn buddy het spartelende dier vasthoudt. Vervolgens is het keel doorsnijden, leeg laten bloeden, veren eraf plukken, ingewanden eruit, schoonmaken. En op de barbecue. Een ander doodt het dier door snel de nek om te draaien, om de rest van de taken op zijn buddy af te kunnen schuiven.”

Reactie AZ

AZ heeft gereageerd op het artikel: “Het artikel schetst in onze ogen een eenzijdig en ongenuanceerd beeld van met name voorbeelden uit het (verre) verleden, wat de suggestie wekt dat de genoemde voorbeelden nog actueel zouden zijn Dat doet geen recht aan de huidige werkwijze, omgangsvorm en cultuur binnen de jeugdopleiding van AZ. AZ vindt het in die context jammer dat de auteurs van het artikel de geboden mogelijkheid om een periode van meerdere dagen mee te kijken in de keuken van de jeugdopleiding hebben beperkt tot slechts een paar uur.” De club vindt het vervelend dat veel oud-jeugdspeler hun tijd in Alkmaar als onprettig hebben ervaren. “De club staat open om met hen ‘van gedachten te wisselen en om mogelijk lering te trekken uit eerdere ervaringen zodat het programma verder verfijnd kan worden.”

Dit gaat veel te ver

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:31
54+
Opeens bizarre geluiden over Ko Itakura
23:07
28+
‘Nederland moet kappen met kritiek op Veerman’
22:46
29+
‘FIFA verpest WK 2026 met krankzinnige ticketprijzen’
22:31
36+
“Daar word je mee geboren en dat is bij Dolberg niet het geval”
22:20
76+
‘Overmars hapt naar adem: bizarre ‘nieuwe’ speler Ajax’
21:58
77+
Fans willen één man ‘nóóit meer in shirt PSV zien’
21:34
112+
ESPN walgt van ‘puinhoop in Nederland’
21:14
672+
‘Ajax zet Hélène Hendriks voor lul’
21:00
35+
Engelse media gaan los over tranen van Mohamed Salah
20:47
197+
Shocking: Arbitrage bij PSV-Heracles kent spelregels niet
20:26
194+
‘Luciano Valente is verliefd op Ajax’
20:13
19+
‘Mohamed Salah kan het niet meer opbrengen’
20:00
123+
‘Ajax verrast en meldt zich met bod in Premier League’
19:40
268+
Fans kotsen Feyenoorders uit na ‘krankzinnige’ actie rond Klassieker
19:24
18+
PSV met volledig nieuwe aanval tegen Heracles Almelo
19:15
32+
Marijn Beuker ‘liegt’ op LinkedIn-pagina
19:10
290+
‘Stije Resink kost Ajax enorm bedrag’
18:42
572+
‘Santi Giménez stunt met historische terugkeer’
18:15
152+
‘Het gaat helemaal mis bij Feyenoord na Klassieker’
17:47
382+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Feyenoord: Grim gooit het om
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie