Schokkend: Sneijder wilde niet naar EK vanwege ‘verdeelde groep’

Foto: Schokkend: Sneijder wilde niet naar EK vanwege ‘verdeelde groep’

In de aanloop naar het uitbrengen van zijn boek komt Wesley Sneijder met de nodige schokkende verhalen en anekdotes. Zo vertelt hij aan NuSport dat hij eigenlijk helemaal niet mee wilde naar het EK van 2012, in Polen en Oekraïne.

“De teamgeest van 2010 was er nooit. En ik had al zo’n voorgevoel. In Hoenderloo wilde ik er al uit stappen”, zegt Sneijder openhartig. De ‘hiërarchie was onder leiding van bondscoach Bert van Marwijk verdwenen’, stelt hij. “Concurrentie is goed, maar ongezonde concurrentie niet. Spelers lulden over elkaar. Onderling en tegen de pers. Er werd van alles gelekt.”

Sneijder sprak met collega-internationals over de problemen. “Maar eigenlijk wilde ik al niet meer mee naar dat toernooi. Mij te ongezellig.” Lichtend voorbeeld was een ruzie tussen Klaas-Jan Huntelaar en Mark van Bommel. “Die gasten lagen elkaar niet, dat wist iedereen wel.”


De verdeeldheid werd nooit echt opgelost. “Achteraf gezien hadden ze misschien iemand naar huis moeten sturen. Wie precies maakt niet uit. Voor het schokeffect. Maar nu bleven we met twee kampen tegenover elkaar staan. Het kamp-Van Persie en het kamp-Huntelaar”, doelt hij op de spitsendiscussie die destijds woedde. “En iedere speler heeft dan zijn eigen aanhang. Huntelaar vond dat hij een kans moest krijgen, Van Persie kreeg de voorkeur van Van Marwijk.”

Uiteindelijk besloot Sneijder toch te gaan, maar het werd een dramatisch EK. “Het deugde gewoon niet. Ja, te veel grote ego’s bij elkaar, dat zeker. We waren de vicewereldkampioen, iedereen vond en wist dat-ie goed was. Iedereen vond dat-ie in de basis thuishoorde, iedereen wilde deel uitmaken van het nieuwe succes. De opofferingsgezindheid van 2010 bestond niet meer. Maar ik ben gegaan, met tegenzin. Vooral omdat ik het Oranje-shirt wilde dragen.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

22:21
38+
‘Feyenoord-Go Ahead krijgt plots ‘Nijhuis-staartje”
22:02
13+
Benfica-legende haalt keihard uit: “Racistische rat!”
21:42
5+
Laatste Nederlandse ijzer in het vuur: “Die druk voelen we niet”
21:23
93+
Sem Steijn bij Ajax? “Dat is natuurlijk wel lekker”
21:04
58+
Feyenoord wilde ‘grote man achter NEC-succes’ wegkapen
20:45
17+
‘Meteen grote klap voor Mexx Meerdink bij terugkeer’
20:37
64+
‘Overmars verhuist voor nieuwe baan naar hoofdstad’
20:23
61+
‘Dan komt Sterling niet langs de back van RBC’
20:16
132+
‘Qatari die 10 miljard waard is komt naar Eredivisie voor recorddeal’
20:00
6+
Kampioenbibbers of niet? Waarom Arsenal dit seizoen wél de titel pakt
19:48
7+
Racisme-probleem laait wederom op: “Dit gaat nooit uit de wereld”
19:30
70+
‘Ajax-flop kan gewoon héél goed voetballen’
19:11
7+
Opvallende suggestie om miljoenenaankoop Twente te laten renderen
17:45
610+
Sterling verbaast Feyenoord-fans met één foto
17:15
140+
‘Feyenoord gaat zwarte zomer tegemoet’
16:42
68+
AZ maakt kans op miljoenen bij succes in Conference League
16:14
83+
‘Bizarre Bijlow-blunder bij Feyenoord’
15:38
86+
‘PSV ontsnapt aan serieus probleem’
15:21
367+
‘Feyenoord komt met ongelooflijk aantal transfers’
15:20
129+
NEC slijpt messen: ‘Kijken hoe we Ajax pijn kunnen doen’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie