Quincy Promes komt mogelijk ook op Russische grond in de problemen. Vooralsnog geniet de vleugelaanvaller van Spartak Moskou bescherming in Rusland, maar dat krediet lijkt niet oneindig.
Drugszaak komt aanvaller mogelijk duur te staan
Promes is maandag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden voor het neersteken van zijn neef in 2020. In het NOS Journaal liet Rusland-correspondent Iris de Graaf weten dat de voormalig Ajax-aanvaller zomaar een groot probleem tegemoet kan zien als hij óók schuldig blijkt aan drugssmokkel.
In Nederland staat Promes ook terecht voor drugssmokkel. Hij zou betrokken zijn geweest bij de invoer van circa 1.300 kilo aan cocaïne. De Graaf citeert een Russische politicus en voetbalcommentator, die laat weten: “Drugscriminelen hebben geen plek in onze competitie.”
Veilige status ter discussie
Mocht Promes dus schuldig blijken aan drugssmokkel, dan kan Spartak Moskou dus zomaar besluiten om zijn volgend jaar aflopende contract niet te verlengen. Daarbij geldt dat Rusland geen staatsburgerschap afgeeft aan criminelen, waardoor zijn ‘veilige verblijf’ in dat land ter discussie komt te staan.
Rusland ziet een groot verschil tussen het steekincident en de vermeende drugssmokkel. Om die reden dreigt diens nachtmerrie uit te komen: een noodgedwongen vertrek uit het land waar hij zich momenteel veilig waant.
Gaat Promes zijn celstraf uitzitten?
- Ja
- Nee