Reiziger verdedigt Read-keuze: “Voor mij niet heel moeilijk”

Foto: Reiziger verdedigt Read-keuze: “Voor mij niet heel moeilijk”

Michael Reiziger heeft tekst en uitleg gegeven waarom Givairo Read deze interlandperiode niet bij de selectie van Jong Oranje zit. De coach van de Nederlandse talenten benadrukt nogmaals dat de duels van Oranje Onder-19 nu echt belangrijker zijn.

Michael Reiziger legt nog een keer uit waarom Givairo Read niet bij Jong Oranje zit

Read is na zijn glansoptreden van Feyenoord bij FC Twente veel onderwerp van gesprek geweest, zelfs even tijdens de persconferentie van Ronald Koeman bij het ‘grote’ Oranje. Een plekje bij Jong Oranje voor de rechtsback leek logisch, maar Reiziger koos ervoor om hem niet bij de groep te nemen. Zelfs niet toen concurrenten Devyne Kasius en Devyne Rensch voor die positie wegvielen.

‘Voor KNVB superbelangrijk’

“Ja, en toch heb ik een jongen die het eigenlijk gewoon heel goed doet, want dat zie ik écht wel: hij is écht wel interessant voor ons, maar ik heb hem niet opgeroepen. Dat komt eigenlijk gewoon omdat wij willen dat Oranje Onder-19 de grootste kans maakt om zich te kwalificeren voor het EK”, legt Reiziger uit in gesprek met Voetbal International. “Want dat is voor ons als KNVB gewoon superbelangrijk: dat wij onze jeugdteams allemaal op het EK krijgen. Natuurlijk heb je het hier over gehad, maar daarom hebben we dit zo gedaan.”

“Hij doet het inderdaad heel goed. Maar ik denk dat wij een heel duidelijke visie daarin hebben: wij willen met al onze jeugdteams op het hoogste podium spelen”, vervolgde de oefenmeester. “Waarom? Omdat dat voor onze jeugd iets extra’s geeft. Zo’n groot toernooi meemaken, dat wil je eigenlijk voor elke jeugdspeler. Dus ook voor Onder-19. De grootste kans maak je dan natuurlijk met Givairo Read daar. Wij hebben twee vriendschappelijke wedstrijden. Dus die overweging is voor mij niet heel moeilijk.”

Eens met Reiziger?

  • Ja, Oranje Onder-19 is nu belangrijker
  • Nee, haal die jongen bij Jong Oranje
  • Ja, Oranje Onder-19 is nu belangrijker
  • Nee, haal die jongen bij Jong Oranje

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:45
37+
Schuldbewuste Ajax-speler oppert idee: ‘Dat verdienen de supporters’
23:25
36+
Ajax-ramp in Alkmaar: “We zijn er nog lang niet bovenop”
23:06
18+
”Beste keeper van Nederland’ wordt meteen genaturaliseerd’
23:05
67+
”8-jarige’ na AZ-Ajax door naar Schiphol’
22:48
133+
‘Na AZ-Ajax: contract per direct ontbonden’
22:38
75+
”Ajax-klootzak’ heeft zijn laatste wedstrijd gespeeld’
22:28
49+
Belangrijke Ajax-update: “Hopelijk dit weekend…”
22:11
42+
Ajacied compleet afgemaakt: “Echt een pupillenfout”
21:59
176+
”Luchtfietser’ per direct weg bij Ajax’
21:47
150+
‘AZ-Ajax zorgt voor nachtmerrie van 20 miljoen’
21:30
31+
‘Ajax heeft dé oplossing: Oekraïens international’
21:16
321+
Opeens groot nieuws over ‘Perisic van PSV naar Inter’
21:06
147+
‘Ajax gesaboteerd door Bas Nijhuis’
20:49
40+
‘John de Mol op het matje na Oranjewinter-roddels’
20:37
32+
Eén man vergalt Den Bosch-PSV: “Ongelofelijk slecht!”
20:23
11+
Fabrizio Romano heeft nieuws over terugkeer Lozano
20:07
80+
‘Leegloop bij PSV dreigt: verrassende naam vertrekt’
19:47
194+
Opstellingen AZ en Ajax: flinke domper Ajacieden
19:29
0+
Nederland vol lof over prachtige actie PSV
19:11
10+
Bosz gooit het roer om: “Op andere manier spelen”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie