Racisme-rel rond Liverpool-supporter zet Engeland op zijn kop

Foto: Racisme-rel rond Liverpool-supporter zet Engeland op zijn kop

Een bizar en treurig moment kleurde het eerste Premier League-duel van het seizoen 2025/2026 op negatieve wijze. Tijdens Liverpool-Bournemouth werd een speler van de bezoekers racistisch bejegend door een supporter van de gastheer. In Engeland waren de reacties niet mals.

Liverpool-Bournemouth tijdelijk stilgelegd na racisme-incident, heel Engeland in rep en roer

Scheidsrechter Anthony Taylor legde in de 29ste minuut van het duel tussen Liverpool en Bournemouth de wedstrijd stil. De reden? Enkele minuten eerder had een Liverpool-fan Bournemouth-speler Antoine Semenyo racistisch bejegend, toen deze een inworp wilde nemen.

Bij Viaplay bespraken Bart Nolles en Sander Westerveld het incident in de rust. “Wat wij weten, is dat de man in kwestie niet uit het stadion is verwijderd, we zien hem nog zitten”, sprak Nolles zich uit. Even later werd wel bekend dat de man in kwestie was gearresteerd.

Taylor sprak met managers Arne Slot en Andoni Iraola. Ook aanvoerders Virgil van Dijk en Adam Smith spraken met de leidsman, even later ging het spel verder. In Engeland sprak men begrijpelijkerwijs schande van het incident. Social media stonden vol met berichten van fans die niet begrepen hoe zoiets kon gebeuren. “Zeker niet bij Liverpool, waar ook gewoon spelers van kleur voetballen, die de club een rijke geschiedenis geven en hebben gegeven.”

Semenyo nam even later zelf sportieve revanche. De Ghanees international met Engelse roots maakte in de tweede helft de 2-1 voor Bournemouth. Even later was hij ook nog goed voor de gelijkmaker. Toch ging Liverpool er met de zege vandoor, na late treffers van Federico Chiesa en Mohamed Salah.

Levenslang stadionverbod?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:39
0+
Voorspelling PSV – NAC Breda: doelpuntrijke thuiszege
11:38
5+
‘Volgende Ajax-transfer wordt vandaag nog bekendgemaakt’
11:05
31+
‘Ajax moet nú afscheid nemen van Grim’
10:48
15+
Taylor Swift helpt Arne Slot aan megabedrag
10:30
48+
Ineens twijfels over transfer Deijl naar Feyenoord
09:56
29+
‘Van de Ven naar Liverpool steeds realistischer’
09:21
72+
‘Jesper Karlsson keert plots terug in Eredivisie’
08:56
106+
‘Deijl-transfer bijna rond, één kanttekening’
08:33
37+
‘Vreselijk’ PSV gekraakt: ‘Champions League-onwaardig’
07:53
50+
Bosz komt met opvallende analyse na zeperd bij Newcastle
07:15
308+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Sturm Graz: sterkhouder toch aanwezig
23:45
125+
Joey Veerman loopt helemaal leeg: “Echt schandalig!”
23:28
189+
‘Schrik bij Ajax: Resink naar ontwikkelclub pur sang’
23:08
71+
‘Here we go: Noa Lang rondt transfer af’
22:53
57+
‘Belabberde’ PSV’er krijgt het te verduren: “Heel knullig”
22:36
28+
‘Heitinga begroet Nederlander van 30 miljoen bij Spurs’
22:19
1524+
Opeens duikt nieuwe Ajax-foto op: ‘Terugkeer staat vast’
22:11
180+
Feyenoord bereikt mondeling akkoord met volgende aanwinst
22:01
0+
Voorspelling FC Utrecht – KRC Genk: Belgische uitzege ligt voor de hand
21:55
48+
PSV-fans trekken pijnlijke conclusie over Peter Bosz
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie