PSV komt met de schrik vrij en wint Johan Cruijff Schaal

Foto: PSV komt met de schrik vrij en wint Johan Cruijff Schaal

PSV heeft in een spannende strijd om de Johan Cruijff Schaal aan het langste eind getrokken. De Eindhovenaren kwamen in de slotfase knap terug van een 0-1 achterstand dankzij een eigen goal van Gerrit Nauber en een treffer van Sergiño Dest. Go Ahead Eagles zag een kans op een tweede prijs binnen een paar maanden in rook opgaan.

PSV-fans vol vertrouwen

Het Nederlands voetbalseizoen begon deze zondag met het duel tussen PSV en Go Ahead Eagles in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Op voorhand werd uiteraard gedacht dat de Eindhovenaren beslag zouden leggen op de eerste prijs van het seizoen. Dat bleek al uit de teksten die de fans bij het opwachten van de bus riepen richting de spelers. “Pepi, drie goals alsjeblieft”, riep een supporter richting de Amerikaan, terwijl er aan Mats Deijl werd verteld dat hij ´niet kon voetballen´

Nadat er werd stilgestaan bij het overlijden van Dick Schneider met een mooie minuut stilte, kon het seizoen voor PSV en Go Ahead echt van start gaan. “Sta op voor de kampioen” galmde het door het Philips Stadion. De eerste echte kans was echter niet voor de Eindhovenaren. Dean James kreeg de bal voor zijn voeten na een hakballetje van Jakob Breum. Zijn schot ging rakelings naast. 

Wat volgde was een slordige openingsfase met kleine kansjes over en weer. Mauro Junior kreeg een goede mogelijkheid dankzij de met passjes strooiende Joey Veerman, maar Jari De Busser stond goed op te letten en pareerde de inzet. PSV werd steeds sterker en via Couhaib Driouech kregen ze al snel de volgende grote kans. Weer was het De Busser, die net als in de bekerfinale lastig te passeren bleek. 

In de vorige confrontaties gaf Paul Simonis, voorganger van Melvin Boel, aan dat PSV in de omschakeling en standaardsituaties kwetsbaar is. Dat bleek dit seizoen niet anders. Victor Edvardsen bediende Mathis Suray, mede door een fout van Dest. De linksbuiten knalde op de lat. Even later was het wel raak. James werd weggestuurd en bediende de aanvaller feilloos. Dit betekende de verrassende voorsprong voor Go Ahead in Eindhoven. 

‘Billenknijpkeeper Kovar’

Ook doelman Matej Kovar kon niets doen aan die treffer. De sluitpost kreeg de voorkeur boven Nick Olij bij PSV en maakte een wisselvallige indruk. Vooral aan de bal profileerde hij zich meermaals als ´billenknijpkeeper´. Soms werden teamgenoten in lastige situaties aangespeeld, wat zorgde voor spannende momenten, daarna greep hij weer uitstekend in bij een voorzet, om later knap een speler van Go Ahead uit te kappen. 

Vlak voor rust kreeg Ryan Flamingo nog een uitgelezen mogelijkheid om de stand gelijk te trekken, maar zijn intikker ging, net als een aantal schoten van Ismael Saibari in de eerste helft, huizenhoog over. En dus ging Go Ahead met een 0-1 voorsprong de rust in. Na rust veranderde dat spelbeeld niet. PSV was de ploeg die constant te aanval zocht, maar Kowet was in de omschakeling geregeld minstens zo gevaarlijk.

Na een uur spelen voelde Peter Bosz zich genoodzaakt om aanvallend te wisselen. Nieuwkomer Gasiorowski, Driouech en de prima spelende Veerman moesten het veld ruimen voor Ricardo Pepi, andere nieuweling Ruben van Bommel en Guus Til. Wat volgde was een reeks aan aanvallen van PSV, die zelden een echte grote kans opleverde. Steeds ontbrak het aan de laatste goede pass of nauwkeurige afronding.

Knappe comeback PSV

Bij Go Ahead groeide het gevoel dat ze écht beslag konden gaan leggen op de tweede prijs in korte tijd, maar dat veranderde in de 78e minuut. PSV kreeg loon naar werken na een voorzet van Ivan Perisic, die door Nauber knullig in eigen doel werd gewerkt. Daarna was het Philips Stadion weer wakker en PSV zette twee tandjes bij. Dat resulteerde niet veel later in de voorsprong voor de Eindhovenaren. Dest kreeg de bal en knalde in de verre hoek raak. Daarmee bepaalde de Amerikaan de eindstand op 1-2, waardoor PSV voor de 15e keer de Johan Cruijff Schaal won.

PSV is klaar voor het seizoen

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie