PSV-icoon openhartig over gokverslaving: “Volledig uit de hand gelopen”

Foto: PSV-icoon openhartig over gokverslaving: “Volledig uit de hand gelopen”

Zowel Luc als Arne Nilis hebben gekampt met een gokverslaving. Het PSV-icoon en zijn zoon vertelden er openhartig over in een interview met Het Laatste Nieuws.

Luc Nilis en zoon Arne gekregen beiden te maken met gokproblemen

Vader en zoon Niels kampten bijna tegelijk met een gokprobleem, de oorzaak zag er wel wat anders uit. “Bij mij was het vooral een opeenstapeling van dingen. Mijn voetbalcarrière verliep door blessures niet zoals gehoopt, mijn ouders gingen scheiden, mama kreeg borstkanker en mijn vriendin ging vreemd met mijn beste vriend”, somde Arne Nilis op. “Emotioneel kon ik daar op een bepaald moment niet meer mee omgaan en het gokken werd steeds meer een vlucht uit een realiteit die heel somber aanvoelde.”

“Bij mij is het geëscaleerd op het moment dat ik moest stoppen door een botbreuk in mijn been”, vulde Luc aan. “Het zogenaamde zwarte gat was in mijn geval héél zwart. Ik was vijftien jaar lang gewend aan de adrenaline van het profvoetbal. Van de ene dag op de andere viel dat allemaal weg. Ik ben blijven zoeken naar die kick en dacht die te hebben gevonden in het gokken. Als speler kaartte ik al graag en bezocht ik sporadisch een casino. Na mijn loopbaan is het gek genoeg volledig uit de hand gelopen. Vroeger snookerde ik en plots zat ik te pokeren in donkere zaaltjes achterin diezelfde cafés.”

Afkicken

Ze kwamen er uiteindelijk beiden erbovenop door in dezelfde afkickkliniek behandeld te worden. “Mijn moeder zocht, achter mijn rug om, al langer naar een oplossing. Op een gegeven moment werden de gedachten in mijn hoofd zo donker dat ik me wel móést laten helpen. Mama heeft toen een organisatie gevonden die me heeft doorverwezen naar een afkickkliniek in Kaapstad. Ik heb toen gezegd: zet me binnen drie dagen op het vliegtuig, zodat ik niet meer van gedachten kan veranderen“, aldus Arne.

“Via Arne kwam ik ook in die kliniek”, zei Luc. “Hij herkende zichzelf in mij en heeft op een gegeven moment gezegd: papa, het is geen vijf voor twaalf, twaalf is al gepasseerd. Twee dagen daarvoor had ik nog een reis van drie weken naar Australië geboekt, om een vriend te bezoeken. Arne heeft gezegd: Jij gaat niet naar Australië, dat gaat de problemen alleen maar erger maken. Hij heeft een plek voor me geregeld in Zuid-Afrika.”

Heb jij de hoogtijdagen van Luc Nilis meegemaakt?

  • Ja, wat een speler!
  • Ik niet
  • Ja, wat een speler!
  • Ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie