‘Priske verandert Feyenoord-DNA’

Foto: ‘Priske verandert Feyenoord-DNA’

Brian Priske krijgt tijdens zijn eerste periode bij Feyenoord geregeld te maken met kritiek en dat heeft hem geraakt, vertelt hij aan Feyenoord Magazine. De Deense hoofdtrainer legt uit hoe hij zijn Feyenoord wil laten spelen en hoe zijn eerste periode in Rotterdam beviel.

Kritiek op Brian Priske door nieuwe speelstijl en formatie

Priske kwam over van Sparta Praag, waar hij een succesvolle periode kende met twee kampioenschappen en een bekerwinst. De Deen liet zijn ploeg in een 3-4-3-systeem voetballen en hij besloot die opstelling ook bij Feyenoord te gebruiken. Dat kwam hem op de nodige kritiek te staan in Nederland. “Voor mij is een formatie niet meer dan een gereedschap om spelers te helpen qua startpositie in het veld”, begint Priske. “Als je naar het hedendaagse voetbal kijkt, dan zie je dat elk team – ongeacht in welke formatie spelend – gedurende een wedstrijd wisselt van formatie. De achterste vier wordt een linie van 3, of de achterste 3 wordt een linie van 4.”

“Het zijn maar getallen, startposities op het veld”, gaat de 47-jarige coach verder. “Juist daarom raakte het mij, toen mensen zeiden dat ik het DNA van Feyenoord zou hebben veranderd. Dat is wel het laatste wat ik zou willen. De filosofie is in werkelijkheid precies hetzelfde als de afgelopen jaren, namelijk: dominant, aanvallend en agressief voetbal.”

Dominant, meedogenloos en dapper Feyenoord

“Als het Legioen naar De Kuip komt, dan zien ze een team dat wil aanvallen, druk zetten en dominant spelen. Dat is onze filosofie. Dat is Feyenoord. Dat is ook hoe ik mijn team wil laten spelen. Sommige duels moet er wel rekening gehouden worden met de tegenstander. Maar het gaat erom dat de filosofie uiteindelijk hetzelfde blijft. Die belofte kan ik ook maken aan de supporters, ongeacht of we nu 3-4-3, 4-3-3 of in een ander systeem spelen. Ons voetbal is dominant, meedogenloos en dapper.”

“Uiteindelijk draait het om de club”, benadrukt Priske. “Ik zal bijvoorbeeld nooit zeggen dat er op de Feyenoord Academy anders gespeeld moet worden dan nu gebeurd. De filosofie van de club staat bovenaan, die is belangrijker dan de coach, de directeur of wie dan ook. Ik hoop in die zin dat mensen zien dat ik een teamplayer ben. Zo was het al toen ik zelf voetbalde en zo is het nu ook. Ik weet dat mijn rol als hoofdtrainer belangrijk is, maar ik kan niet zonder goede mensen om mij heen. Een goede onderlinge samenwerking is uiteindelijk de manier om met elkaar succes te behalen.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:44
7+
Oud-speler en -trainer van Ajax had eerst een hekel aan de club
23:25
567+
‘Wijnaldum verrast iedereen met nieuwe club in Nederland’
23:05
6+
Grote zorgen om Lamine Yamal na benutte penalty
22:43
25+
PSV mist sterspeler mogelijk rest van het seizoen
22:24
21+
‘Farioli maakt droomstap naar Engelse grootmacht’
22:05
17+
Kijkers geloven ogen niet bij Eredivisie-hervatting
21:47
18+
“Xavi Simons heeft geluk dat hij met mij mag werken”
21:28
23+
‘Frictie tussen Feyenoord en Bayern over Read’
21:08
2+
Makkelie blij met beloning: “Daar werk je vier jaar naartoe”
20:50
32+
Robin van Persie brengt driedubbel nieuws
20:40
28+
Paniek na ‘breaking news over Vandaag Inside’
20:25
24+
“Ik heb unfinished business bij Ajax”
20:07
29+
‘Boze Tillman dient transferverzoek in’
19:47
10+
Hélène Hendriks wijst haar opvolger aan
19:29
22+
Beelden bekerfinale gedeeld: Goes krijgt flinke uitbrander
19:11
190+
‘Bizar: Ajax klopt aan bij uitblinker van AZ’
18:50
48+
‘Opvolger René van der Gijp in VI dient zich aan: vrouw’
18:37
0+
Voorspelling Feyenoord – FC Groningen: Rotterdammers nipt beter
18:35
28+
Bekerfinale krijgt dramatisch staartje voor NEC
18:27
47+
Chelsea grijpt snoeihard in: oprotpremie van 24 miljoen

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie