Oranje-uitblinker onmisbaar: ‘Zonder hem win je minder wedstrijden’

Foto: Oranje-uitblinker onmisbaar: ‘Zonder hem win je minder wedstrijden’

Het Nederlands elftal kende een moeizame openingswedstrijd tegen Senegal. Dankzij twee late goals van Cody Gakpo en Davy Klaassen trok Oranje de overwinning uiteindelijk alsnog naar zich toe. Oud-international Ben Wijnstekers maakte een spelersrapport op voor De Telegraaf en concludeerde dat Oranje wel heel erg afhankelijk is van Frenkie de Jong.

Hoewel de oud-aanvoerder van Oranje in eerste instantie niet hoog op gaf van het spel van De Jong, vond hij hem toch beslissend. “Typisch Frenkie, toch weer bepalend. Een hele tijd neig je naar het cijfer 5 voor hem. Een uur lang was het veel lopen en veel balverlies. Maar opeens komt hij weer met zo’n briljante pass waar de eerste goal uit voortkomt. Dan ga ik hem meteen anders beoordelen.”

Volgens Wijnstekers moet De Jong ook niet teveel in een keurslijf worden gepropt. “Laat hem maar risico’s in zijn acties leggen. Hij is een spelverdeler en de risico’s die hij neemt zijn nodig, want anders hebben we allemaal dezelfde spelers en dezelfde balletjes breed. En win je minder wedstrijden.”

Virgil van Dijk

Ook Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk kon rekenen op complimenten van Wijnstekers. “Gelukkig hadden we achterin tegen Senegal een echte leider in Virgil van Dijk. Die zet iedereen op zijn plek en zorgt dat er zo weinig mogelijk gekke dingen gebeuren. In zijn eigen spel zie je al helemaal geen rare dingen. Hij wordt niet op snelheid geklopt, hij komt niet in gevaar en kiest voor zichzelf voortdurend goed positie.”

Dat het allemaal wat somber oogt is volgens Wijnstekers geen enkel probleem. “Misschien wel soms, maar juist zonder bal heeft Virgil die extra waarde voor de ploeg. En waar Matthijs (De Ligt, red.) misschien minder in de opbouw is, opent hij wel makkelijk links en rechts.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:06
0+
Klaassen dankt oud-ploeggenoot na Klassieker: “Van hem geleerd”
16:45
58+
‘Collectief ontslag bij Feyenoord na Klassieker’
16:31
88+
‘F-Side voor altijd leeg na Klassieker’
16:16
96+
Ajax-fans unaniem over dé grote uitblinker tegen Feyenoord
16:00
818+
‘Castore-blamage: naam Ajax op nieuw Feyenoord-shirt’
15:49
15+
Ihattaren geeft tegenstander kusje: “Zo’n lieve, leuke jongen”
15:34
145+
‘Levenslange schorsing na Ajax – Feyenoord’
15:13
225+
Nederland kotst ‘grootste engerd van de Eredivisie’ uit tijdens Klassieker
15:00
30+
‘Gefrustreerde egoïst weg uit basis PSV’
14:49
26+
Betrokken BN’er reageert op Cruijff-geruchten: “Of het al zeker is?”
14:32
24+
‘Bizar: jonge KKD’er is al beter dan Sutalo’
14:15
47+
‘Van Persie zorgt voor Feyenoord-crisis’
13:58
19+
Twee Feyenoorders door het slijk gehaald: “Door hun verloren”
13:41
29+
‘Opeens grote Ajax-angst richting Klassieker’
13:23
77+
Opstelling Ajax tegen Feyenoord: Grim verrast opnieuw
13:16
26+
Opstelling Feyenoord bij Ajax: mentale dreun te boven gekomen?
12:57
63+
“Daar gaat Ajax heel veel plezier aan beleven”
12:38
52+
‘KKD-revelatie krijgt kans bij Ajax’
12:21
55+
‘Pijnlijke leugens van Ajax-directeur Marijn Beuker’
12:07
0+
Voorspelling Ajax – Feyenoord: Feyenoord zet Ajax verder op achterstand in titelstrijd
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie