‘Oranje-tweetal met grond gelijkgemaakt’

Foto: ‘Oranje-tweetal met grond gelijkgemaakt’

Valentijn Driessen heeft ongenadig hard uitgehaald naar Ronald Koeman en Michael Reiziger. De voetbaljournalist begrijpt er helemaal niets van dat Sem Steijn en Mexx Meerdink niet bij de selecties zitten van respectievelijk Oranje en Jong Oranje.

Valentijn Driessen haalt keihard uit naar Ronald Koeman en Michael Reiziger

“De topscorer van de Eredivisie en het grootste spitsentalent van Nederland zijn op vakantie gestuurd. Geen WK-kwalificatieduels tegen Finland en Malta en voor laatstgenoemde evenmin een jeugd EK. Belachelijk. Voetbal is een sport waar het om doelpunten draait en de KNVB staat toe deze mannen in vorm te negeren”, begint Driessen direct afkeurend in zijn column in De Telegraaf over het selectiebeleid van Koeman en Reiziger.

Driessen vindt het schandalig dat het duo vooral opereert vanuit eigen belang. “Koeman omdat hij liever vasthoudt aan zijn vaste groep internationals en Reiziger omdat zijn ego is gekrenkt. En hij wil de teamcontinuïteit (huh) niet in gevaar brengen. Liever de derde spits van FC Utrecht mee naar het EK dan een potentiële topspits de ervaring van een EK mee te geven. Eentje die in de zomer van 2026 wellicht het verschil kan maken voor Oranje op het WK. Laten Koeman en Reiziger nooit meer aankomen met het verhaal dat zij handelen in het belang van het Nederlandse voetbal.”

Steijn en Meerdink hadden kans in Oranje moeten krijgen van Koeman

De journalist vindt het vooral onbegrijpelijk dat Steijn en Meerdink geen kans krijgen zich te laten zien, ook al omdat Oranje juist kampt met een spitsenprobleem. “Koeman huilde mee met de wolven in het bos die spreken van spitsendroogte achter Memphis Depay. Nu doemen doelpuntenmakers op en weigert hij iedere toenadering tot Meerdink en Steijn. Zelfs tijdens de driedaagse trainingsstage van zeven internationals waren de twee niet welkom. Die snuffelstage had Koeman prima kunnen gebruiken om Meerdink en Steijn te beoordelen. Of ze potentie hebben op weg naar het WK 2026 en of ze qua karakter zouden passen in de Oranje-selectie. Het zou naar Meerdink en Steijn een terecht signaal zijn en een stimulans. Zelfs als Koeman ze daarna niet zou meenemen naar Finland.”

Driessen ziet dan ook een groot gevaar schuilen in het niet willen vernieuwen van de spelersgroep door Koeman. “Nieuwe spelers zorgen voor een andere groepsdynamiek en stimuleert de onderlinge concurrentie. Nu ligt verslapping op de loer en dreigt Oranje een gesloten bolwerk te worden. Het argument van Koeman dat Meerdink eerst vaste spits van AZ moet worden en Steijn moet laten zien dat hij ook doelpunten kan maken in dienst van Feyenoord is goedkoop. Wat hebben Depay, Justin Kluivert en Xavi Simons laten zien afgelopen weken bij hun clubs?”

Nigel de Jong

Ook Reiziger wordt keihard op de vingers getikt door Driessen, die het belachelijk noemt dat Meerdink door het ego van de bondscoach niet wordt opgeroepen. “Reiziger remt de individuele ontwikkeling af van een toptalent als Meerdink. Met één telefoontje had hij dit kunnen voorkomen, ook in het belang van Jong Oranje en Oranje. Het ego was evenwel te groot. Reiziger zette Gravenberch ook al eens op het strafbankje en Koeman liet de sensatie van Liverpool dit seizoen geen minuut in actie komen op het EK 2024.”

Ten slotte wijst Driessen ook nog met de beschuldigende vinger naar KNVB-directeur Nigel de Jong, die volgens hem had moeten ingrijpen. “Hij is eindverantwoordelijke voor het technisch beleid en had moeten ingrijpen. De voormalig international zit echter voornamelijk op zijn handen in Zeist. Zie het dossier Andries Jonker, die als aangeslagen bondscoach van de vrouwen wordt gehandhaafd, waardoor Oranje een bij voorbaat kansloos EK in Zwitserland wacht in juli. KNVB heeft wereldtitels als stip aan de horizon geplaatst. Het topsportniveau in Zeist ontstijgt evenwel nauwelijks het niveau van een speeltuinvereniging.”

Hadden Steijn en Meerdink geselecteerd moeten worden?

  • Ja, beiden
  • Alleen Steijn
  • Meerdink
  • Nee
  • Ja, beiden
  • Alleen Steijn
  • Meerdink
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie