Oranje-tweetal baart Koeman zorgen: “Hij is nog niet 100%”

Foto: Oranje-tweetal baart Koeman zorgen: “Hij is nog niet 100%”

Bondscoach Ronald Koeman heeft nog twee flinke twijfelgevallen in zijn WK-selectie zitten. Memphis Depay maakte dan wel weer zijn eerste minuten, maar toch is het de vraag hoe ver de spits daadwerkelijk is. Daarnaast staat er nog een groot vraagteken achter Jurriën Timber.

Bondscoach Ronald Koeman houdt zorgen om Timber en Memphis

De verdediger van Arsenal staat al sinds halverwege maart aan de kant, maar lijkt wel weer op de goede weg terug. Mogelijk komt Timber zaterdagavond voor het eerst weer in actie in de Champions League-finale tussen Paris Saint-Germain en Arsenal. “Ja, hij kan spelen”, bevestigde Arsenal-manager Mikel Arteta op het persmoment voorafgaand aan de finale.

De Spanjaard stelde zelfs dat Timber in de basis kan starten, wat een opsteker is voor Koeman. De 24-jarige verdediger kampte lange tijd met vervelende liesklachten die hem parten speelde. Daardoor was hij een groot vraagteken voor het WK en Koeman vertelde eerder dan ook nog dat het er niet heel positief uitzag.

Geertruida of Maatsen

Het tij lijkt wat dat betreft gekeerd, al zag het nog afwachten zijn hoe Timber eventueel zijn eerste speelminuten zal doorstaan. Mocht de oud-Ajacied toch nog afhaken, dan heeft Koeman nog twee vervangers op de achterhand. De bondscoach van Oranje bevestigde dat Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida nog op de reseverlijst staan.

Voor Memphis wil Koeman in principe geen vervanger oproepen, maar de spits lijkt ook een stapje verder in zijn revalidatieproces te zijn dan Timber. De aanvaller heeft inmiddels een half uur en een helft gespeeld met Corinthians en heeft beide wedstrijd goed weten te doorstaan.

Memphis niet honderd procent fit

In het radioprogramma Evers & Co liet Koeman zich uit over de situatie van Memphis. “Hij heeft een helft gespeeld woensdagnacht.” Toch houdt de bondscoach een slag om de arm. “Als het goed is, is hij inmiddels in Nederland. Ik heb hem gesproken natuurlijk en het is afwachten.”

Ook de voormalig PSV-aanvaller stond al sinds maart aan de kant en dus blijft het ook nog even koffiedik kijken voor Koeman. “Je kan afwachten op de berichten van de speler zelf, op de berichten van de clubs of de data die we krijgen van de clubs. We gaan het zien.”

Duidelijk is wel dat Memphis nog niet volledig op de top van zij kunnen is. “Hij is nog niet 100%. Dat kan ook niet als je lang niet gespeeld hebt. We gaan kijken hoe we die opbouw met hem gaan doen.” De aanvaller kan nog wedstrijdritme opdoen in de oefenwedstrijden tegen Algerije en Oezbekistan. Op 14 juni moet Nederland voor het eerst aan de bak op het WK. Dan is Japan de tegenstander.

Moet Mephis de eerste spits zijn op het WK?

  • Ja, vind ik wel
  • Nee, vind ik niet
  • Ja, vind ik wel
  • Nee, vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:45
113+
‘Opeens verbijsterend geluid over Wout Weghorst’
14:30
569+
‘Per direct contractontbinding voor ‘allerbeste van Ajax”
14:15
111+
Op welke zender kijk je FC Barcelona – Feyenoord live?
14:00
216+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Barcelona: opvallende afwezige
13:45
1129+
‘Johan Derksen per direct van tv’
13:30
2+
Op welke zender kijk je Napoli – Arsenal live?
13:15
576+
‘Dick Advocaat per direct naar Eredivisie-club’
12:50
20+
Tadic baalt van NEC-kwaal: “Gebeurde ook tegen Feyenoord”
12:35
98+
‘Steven Berghuis stopt bij Ajax: nieuwe functie’
12:19
26+
‘Roer drastisch om bij Feyenoord: tussenjaar’
12:00
104+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen Shakhtar: Bosz wisselt tweetal
11:35
12+
Op welke zender kijk je PSV – Shakhtar Donetsk?
11:15
66+
Vermoedelijke opstelling Barcelona tegen Feyenoord: toppers aan boord
10:56
24+
‘Alarmbellen rinkelen voor ‘luie’ Wilfred Genee bij Vandaag Inside’
10:35
48+
Marc Overmars stopt per direct: grote zorgen
10:19
148+
‘Groot transferdrama voor Feyenoord: 50 miljoen weg’
10:00
2+
Op welke zender kijk je Bayern München – Bodø/Glimt?
09:40
195+
Duitsland gaat helemaal los over ‘Nederlandse Toni Kroos’
09:21
159+
‘Barcelona-ramp voor Feyenoord in Champions League: 8-0’
09:00
6+
Op welke zender kijk je Liverpool – Atlético Madrid live?

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie