‘Oranje-groep moet niet té comfortabel zijn’

Foto: ‘Oranje-groep moet niet té comfortabel zijn’

Nigel de Jong heeft zijn licht laten schijnen bij een aantal zaken bij Oranje richting het WK. Zo is de directeur topvoetbal voorstander dat er een vaste groep ontstaat voor het eindtoernooi, maar mag het voor de spelers ook weer niet té comfortabel voelen.

Nigel de Jong legt uit hoe hij kan bijdragen aan de prestaties van het Nederlands elftal

In gesprek met het Algemeen Dagblad wordt De Jong gevraagd naar zijn eigen rol richting eindtoernooien van Oranje. “Een vaste groep op weg naar een toernooi is goed, dat denk ik dus echt. Maar je moet wel zorgen dat het binnen zo’n groep niet té comfortabel wordt. Spelers moeten ook prikkels voelen.”

De Jong probeert daaraan bij te dragen. “Neem als voorbeeld de faciliteiten: moet je altijd een 5-sterrenhotel hebben bij Oranje? Of is 4-sterren ook genoeg?”, vraagt de oud-international zich hardop af. “Hoe ver wil je gaan in het comfort, daar hebben we intern open gesprekken over.”

De Amsterdammer zal zich blijven afvragen wat zijn beste houding is tijdens het WK. Hoe dicht kruipt hij op de selectie en op welke momenten houdt hij afstand? “Heel eerlijk: soms blijf ik het moeilijk vinden hoor, het evenwicht vinden”, antwoordt hij. “In je hart blijf je nou eenmaal die oud-speler die soms denkt: als ik nou zelf mijn voetbalschoenen aan had vandaag dan…Maar je moét een zekere afstand hebben als directeur, zonder dat je té ver weg zit.”

Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK tegen Japan. Daarna volgen de poulewedstrijden tegen Zweden en Tunesië.

Vult De Jong zijn rol goed in?

  • Geloof het wel hoor
  • Nou…
  • Geloof het wel hoor
  • Nou…

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:05
53+
‘Ajax heeft opvolger Godts al binnen’
13:49
12+
‘Sven Mijnans verrast iedereen met nieuwe club’
13:34
6+
‘Denzel Dumfries maakt knaltransfer rond WK’
13:30
0+
Voorspelling Manchester United – Nottingham Forest: Seizoensafsluiter zonder druk op Old Trafford
13:18
52+
‘Oscar García nog vóór Heerenveen – Ajax ontslagen’
13:03
25+
Cruijff schept duidelijkheid over ‘akkoord met Míchel’
12:48
21+
‘Clubs staan in de rij voor Feyenoord-verdediger’
12:33
13+
Goes: ‘Werd helemaal gek in mijn hoofd, zwart voor mijn ogen’
12:16
43+
‘Ajax, Feyenoord én PSV willen Heerenveen-uitblinker’
12:00
247+
‘Ajax haalt ‘beste keeper van de Eredivisie”
11:50
81+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Heerenveen: één opvallende wijziging
11:40
22+
Op welke zender kijk je Heerenveen – Ajax?
11:30
469+
‘Steven Berghuis schrikt zich rot na Godts-transfer’
11:10
40+
Op welke zender kijk je PSV – FC Twente?
11:00
206+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen FC Twente: B-keus?
10:45
13+
Op welke zender kijk je Chelsea – Manchester City in de finale FA Cup live?
10:30
42+
‘Van Persie gooit Feyenoord-opstelling op de schop’
10:15
38+
‘Arne Slot kraakt: één voorwaarde voor langer Liverpool-verblijf’
10:00
57+
‘Wouter Goes op weg naar AZ-uitgang’
09:58
22+
Sparta-revelatie kan stap maken naar Bodø/Glimt

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie