‘Oranje-duo nog vóór duel met Japan afgeschreven’

Foto: ‘Oranje-duo nog vóór duel met Japan afgeschreven’

Volgende week zondag staat de eerste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het programma. Oranje trapt het WK af tegen Japan en zal dat doen met Tijjani Reijnders en Donyell Malen, schetst het Algemeen Dagblad. Zij krijgen om een specifieke reden de voorkeur boven twee andere internationals.

Basisplaats tegen Japan ‘onmogelijk’ voor 2 Oranje-internationals

De geluiden gaan dat Ronald Koeman afgelopen woensdag tegen Algerije (0-1) grotendeels met zijn basisopstelling voor het WK speelde. De rechterflank lijkt nog het grootste vraagteken richting de groepswedstrijd tegen Japan. Denzel Dumfries zal Mats Wieffer vervangen. Behoudt Crysencio Summerville wel zijn basisplaats?

Het Algemeen Dagblad benadrukt dat Koeman in koppeltjes denkt. Het is dus de vraag of de bondscoach een goed koppeltje ziet in Dumfries en Summerville. Een ander veelbesproken duo is Tijjani Reijnders met Donyell Malen. Zij begonnen tijdens de uitzwaaiwedstrijd als ‘nummer tien’ en spits.

Na rust werden die posities ingevuld door Justin Kluivert en Memphis Depay. Volgens het AD ‘kan het haast niet anders’ dan dat Reijnders en Malen tegen Japan beginnen. Hoewel de twee geen onuitwisbare indruk maakten, lijkt Koeman zijn vertrouwen te houden in hen.

‘Een topfit Japan oefende afgelopen weekeinde in Tokio bij 28 graden en hoge luchtvochtigheid tegen IJsland, in omstandigheden die lijken op die straks in Dallas bij het WK. Het kan haast niet dat Koeman in zo’n situatie daar het koppel Depay – Kluivert aan de aftrap brengt’, schetst de krant.

Druk zetten van Donyell Malen

Ook zonder bal maakte Malen meer indruk dan invaller Memphis, die terugkeerde van een blessure. ‘Voor Depay is een veel fitter alternatief voorhanden. Neem alleen al hoe Donyell Malen voor rust tegen Algerije druk zette en in positie kwam voor het doel en hoe Depay dat na rust deed. Dat verschil zag iedereen.’

Echter weet het AD ook dat de spits van AS Roma zichzelf had moeten belonen in De Kuip. ‘Malen had alleen wel één of twee keer moeten scoren, dan was er elf dagen voor de eerste WK-clash nul twijfel geweest wie tegen Japan in de spits start.’

Mocht Malen opnieuw in de punt van de aanval starten, is de kans groot dat Summerville op de rechtsbuitenpositie begint. De aanvaller van West Ham United deed het niet onverdienstelijk tijdens zijn debuut deze week.

Eens met het AD?

  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet
  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie