Opnieuw enorme rel rond vrouw René van der Gijp

Foto: Opnieuw enorme rel rond vrouw René van der Gijp

De vrouw van René van der Gijp, Minouche, heeft opnieuw voor digitale ophef gezorgd. Eerder haalde ze al eens uit naar Vandaag Inside-gast Wierd Duk, dit keer heeft ze zich stevig uitgelaten over de islam.

Minouche van der Gijp over de zaak rond uit eerwraak vermoorde Ryan

Minouche reageert op de rechtszaak tegen de vader en twee broers van wijlen Ryan, een meisje dat op haar achttiende werd vermoord uit eerwraak omdat ze een vriendje had die niet islamitisch was. “Voor wie het vorige verhaal gezien heeft… Dit is dus iets wat ik nog steeds niet begrijp… Eerwraak… Ik heb best wat mensen met een Islamitische cultuur onder mijn volgers, dus voordat ik op iemand z’n tenen trap: Excuse-moi, maar ik vind dit zo heftig”, schrijft Minouche op Instagram.

Ze vindt het fenomeen ‘eerwraak’ onbegrijpelijk. “Waarom? Waarom kan je niet gewoon je kinderen ondersteunen in hun keuzes? Wie zegt dat als je makeup draagt of geen hoofddoek, je een slecht persoon bent? Of als je verliefd wordt op iemand van een andere cultuur? Waarom kun je als ouder, broer of zus niet gewoon zeggen: ‘Hey, het zou mijn keuze niet zijn maar ik hou nog net zoveel van je. Ik heb je lief ook al kies je voor een andere levenswijze.'”

De vrouw van René hekelt daarom de islam. “Een geloof hebben zie ik als iets waar mensen steun in zoeken, comfort en rust. Of een levenswijze. En iedereen mag dat voor zichzelf bepalen. Ook dat moet je van elkaar respecteren. Maar zodra het opgedrongen wordt of zelfs levensbepalend is, dan ben je me kwijt in de discussie. Respect voor een mens staat altijd boven respect voor een geloof.”

Veel reacties op ‘onterechte islamkritiek’

Maar even later neemt Minouche wat gas terug: “Even een kleine correctie. Ik leer ook elke dag. Ik kreeg net allemaal mooie berichten van mensen die er meer verstand van hebben dan ik. Eerwraak heeft dus niets te maken met de Islam. Het is iets cultureels.” Ze kreeg heel veel berichten van volgers en deelt er een paar, zoals: “Ik ben moslim en in de Koran zegt Allah: er is geen dwang in geloof. Ik heb twee zussen: een met en een zonder hoofddoek. Dit heeft niks met geloof te maken maar is meer een cultuurding.”

En een ander: “Lieve Nous, als moslima die haar geloof heel goed kent, kan ik je zeggen dat hier NIETS islamitisch aan is. Eerwraak bestaat niet in de islam. Dit is puur een ziekelijke cultuur die op bepaalde plekken op de wereld voorkomt. Bijvoorbeeld India. Of Egypte. Even een paar voorbeelden. Er is geen dwang in de islam. Je mag niemand iets opleggen. Ouders mogen streng zijn, mogen inderdaad ergens niet blij/tevreden mee zijn, maar dat is dan ook gelijk de grens.”

Ben jij het eens met Minouche?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

22:27
1485+
‘Ajax gaat he-le-maal los met peperdure transfers’
22:10
277+
‘Heitinga, Van Persie en ‘flapdrol’ mee met bondscoach Slot’
21:54
109+
‘Spotgoedkope Feyenoord-deal helemaal rond’
21:37
362+
‘Beelden bewijzen: Higler verpest Frankrijk-Spanje met blunder’
21:25
16+
Goed nieuws voor Van Hecke en Van de Ven
21:13
211+
Hele voetbalwereld in shock tijdens Frankrijk-Spanje: ‘BI-ZAR’
21:00
0+
Voorspelling Engeland – Argentinië: Klassieker om een finaleticket
20:52
331+
‘Barcelona en Ajax akkoord na bijzondere oplossing’
20:36
164+
‘Carrière Frenkie de Jong voorbij door Koeman’
20:19
806+
‘Cruijff gaat all-in: Braziliaan nummer drie’
20:03
945+
‘Rigaux hengelt 10 miljoen euro binnen voor Feyenoord’
19:46
311+
Wanneer speelt Ajax in de Conference League?
19:30
920+
‘Clubs kloppen met grote zak geld aan bij Feyenoord’
19:13
33+
Op welke zender kijk je Frankrijk – Spanje op het WK live?
18:57
1656+
‘Arne Slot schopt Oranje-sterren meteen eruit’
18:51
34+
Gloukh haalt gebaar van ploeggenoot aan: “Waardeerde dat”
18:34
324+
‘Vandaag Inside-trio valt uit elkaar’
18:17
76+
‘PSV concurreert met Chelsea en Arsenal’
18:00
24+
Frankrijk – Spanje: wie wordt de eerste finalist? | WK Alarm
17:40
107+
‘Chelsea heeft na twee weken bizar nieuws voor Emegha’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie