‘Opeens Oranje-probleem door Curaçao en Suriname’

Foto: ‘Opeens Oranje-probleem door Curaçao en Suriname’

Mochten Curaçao en Suriname zich komende nacht plaatsen voor het WK Voetbal van 2026, dan heeft Oranje ineens een groot probleem. Hoe dat zit?

‘Ik voorzie problemen voor Oranje in de toekomst’

Willie Overtoom, ex-voetballer van onder meer AZ en Heracles Almelo, roert zich menig maal op X in alle voetbaldiscussies. Deze keer zwengelt de in Kameroen geboren ex-middenvelder zelf een conversatie op gang. Een actuele discussie, aangezien zowel Curaçao als Suriname zich in de nacht van dinsdag op woensdag kan plaatsen voor het WK Voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

“Steeds meer Marokkaanse voetbaltalenten kiezen voor de nationale ploeg van Marokko”, stelt Overtoom vast. “Als Curaçao en Suriname zich voor het WK plaatsen en dat structureel blijven doen, voorzie ik problemen (voor Oranje) in de toekomst. Wat zullen de consequenties zijn als talent dat hier wordt opgeleid niet meer voor het Nederlands elftal kiest”, vraagt de ex-voetballer zich af.

“Zal dit uiteindelijk veel effect hebben op het Nederlands elftal? Voor mijn gevoel stagneren we in Nederland met het ontwikkelen van de absolute toppers, die we in het verleden altijd hadden.” Overtoom geeft gelijk zijn analyse over het Oranje van nu. “De selectie is redelijk sterk, maar je mist op (Cody) Gakpo na alleen de juiste creatieve en aanvallende spelers. Misschien nog belangrijker, wat komt er na deze lichting aan? Kees Smit kan een grote speler zijn, maar is het verder niet allemaal magertjes?”

Tekst gaat verder onder video

In het verleden koos Hakim Ziyech voor de Marokkaanse nationale ploeg, nadat de KNVB niet snel genoeg aanklopte bij de linkspoot. Ziet Overtoom hetzelfde gebeuren met Curaçao en Suriname? “Ik betwijfel of de echt grote talenten nog voor Nederland zullen gaan kiezen. Het hangt af van het niveau van het Nederlands elftal en hoe de maatschappij met allochtonen om zal gaan. Dit laatste is de afgelopen tijd niet heel positief geweest, dus ik betwijfel het oprecht.”

Niets is nog zeker, maar er is wel vrees bij Overtoom. “Er kan een moment komen dat de Dumfriesjes en de Van Dijkjes voor Suriname gaan kiezen.” In 2012 en 2013 speelde de middenvelder zelf overigens drie interlands voor zijn geboorteland Kameroen.

Denk jij dat dit probleem zal ontstaan in de toekomst?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

09:00
0+
Op welke zender kijk je Feyenoord – Heerenveen in de KNVB Beker?
08:45
8+
‘Heel Nederland valt over ‘boerenuitspraak’ Johan Derksen’
08:30
1+
Voormalig Vandaag Inside-gast gekraakt: “Kan er niks van!”
08:15
37+
‘Sem Steijn-ingreep bij Feyenoord’
08:00
482+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Excelsior Maassluis: Grim verrast met debutant
07:45
12+
Op welke zender kijk je Excelsior Maassluis – Ajax in de KNVB Beker?
07:30
15+
Dit is het programma in de tweede ronde van de KNVB Beker
07:15
49+
Op welke zender kijk je PSV – GVVV in de KNVB Beker live?
07:00
176+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen GVVV: Bosz gooit alles om
23:36
61+
Ten Cate reageert op ‘uitsluiting Suriname’
23:24
74+
Van Basten fileert Feyenoorder: “Echt bonje”
23:12
24+
“Joey Veerman moet niet zeuren”
23:00
174+
“Grim is heel erg geschrokken”
22:44
135+
‘Overmars meldt zich opeens bij Ajax’
22:34
32+
‘Eredivisie-transfer voor El Kachati’
22:22
38+
Uitblinker in Klassieker: “Da’s een goeie speler”
22:04
84+
“Feyenoord voelde zich te superieur tegen Ajax”
21:48
18+
‘Feyenoord-sentiment’ bezorgt Ajax voordeel
21:34
173+
‘Groen licht voor transfer naar Ajax’
21:21
40+
Ajax breekt contract Bouwman open
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie