Opeens heel ander geluid over ‘Weghorst naar Twente’

Foto: Opeens heel ander geluid over ‘Weghorst naar Twente’

Wout Weghorst trekt de deur achter zich dicht bij Ajax. Al lang wordt hij genoemd bij FC Twente. Is dat een goed idee, of een slecht plan?

Wout Weghorst einde contract bij Ajax

In de zomer van 2024 maakte Weghorst de overstap van Burnley naar Ajax. De spits had toen met Oranje net een goed EK achter de rug en moest in Amsterdam de concurrentiestrijd aangaan met Brian Brobbey. Onder trainer Francesco Farioli leek hij deze bij tijd en wijle ook te winnen, toch zeker op vlak van productiviteit.

Dit seizoen volgden John Heitinga, Fred Grim en Óscar García als trainers. Ook kwam Kasper Dolberg terug naar Ajax, als concurrent voorin. De Deen en de Nederlander deden aan stuivertje wisselen, waarbij geen van de twee een grote indruk achterliet.

Weghorst ziet zijn contract in Amsterdam deze zomer aflopen. Na twee jaar komt er voor de spits dus een einde aan zijn avontuur bij Ajax. Eerst lijkt het WK nog te volgen deze zomer, daarna een nieuwe club.

Is hij een goede optie voor FC Twente?

Al tijden wordt de naam Weghorst in verband gebracht met een transfer naar FC Twente. Even leek ook Schalke 04 geïnteresseerd in de Oranje-international, maar over dat verhaal werd de laatste weken niets meer vernomen.

Kees Kwakman vertelde bij Voetbaltijd dat hij zijn twijfels heeft. “Ik weet niet of het voor Sam Lammers (eerste spits Twente, red.) goed is om Weghorst te halen. Dat is namelijk een complete tegenpoal”, aldus de analist van ESPN.

“Aan de andere kant: er moet een spits bij. Ik denk dat het voor Lucas Vennegoor of Hesselink goed is dat hij lekker gaat voetballen en tijdelijk vertrekt”, ging Kwakman verder. “Er moet gewoon een spits bij. Ook iemand anders dan Lammers, dus een ander type. Dat is Weghorst.”

‘Je gaat dan accepteren…’

“Weghorst wordt een dagje ouder. Vaak ga je dan ook accepteren dat je dan niet speelt. Alleen bij hem”, kwam de lach bij Kwakman naar boven. “Je hoort nooit een wanklank over Weghorst, want bij Ajax speelde hij ook niet alles.”

“Je ziet dan aan alles dat hij het daar niet mee eens is. Alleen op het moment dat hij in het veld komt, laat hij nooit zijn kop hangen”, besloot Kwakman. De Ajax-aanhang was het daar tegen FC Groningen overigens niet mee eens. Weghorst leverde de assist op de 2-0 van Jorthy Mokio en hield zich duidelijk in bij het vieren van de goal. Zondag wacht wellicht zijn laatste Ajax-duel tegen FC Utrecht.

Eens met Kwakman?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie