Ooijer wijst ‘belangrijkste speler van Oranje’ aan

Foto: Ooijer wijst ‘belangrijkste speler van Oranje’ aan

André Ooijer heeft genoten van het Nederlands elftal in het tweeluik met Spanje. Verdedigers Jan Paul van Hecke en Ian Maatsen krijgen complimenten van de oud-stopper. Toch zag de 55-voudig international één absolute uitblinker: Frenkie de Jong.

André Ooijer vindt Frenkie de Jong belangrijkste speler van Oranje

Van Hecke begon zowel thuis als uit in de basis tegen de Spanjaarden. De centrumverdediger van Brighton & Hove Albion vormde het hart van de defensie met aanvoerder Virgil van Dijk. Maatsen kreeg in Spanje de kans, mede vanwege de rode kaart van Jorrel Hato in De Kuip. Beiden hebben nauwelijks ervaring in Oranje, voor Maatsen was het zelfs zijn debuut. “Allebei geweldig”, zegt Ooijer in gesprek met ESPN.

“Complimenten aan Van Hecke hoe hij zich staande heeft gehouden hoor”, stelt de voormalig international. “Ik durf niet te zeggen of hij nu zijn plekje heeft verdiend, want hij heeft natuurlijk veel concurrentie. Stefan de Vrij, Matthijs de Ligt, Nathan Aké en Micky van de Ven spelen allemaal bij topclubs en spelen ook op die positie. Maar in deze twee wedstrijden heeft Van Hecke het uitstekend gedaan.”

Ook Maatsen maakte een uitstekende indruk. “Ga er maar aanstaan. Hij zat eigenlijk bij Jong Oranje, werd op het laatste moment opgeroepen en moest gelijk in de basis tegen Lamine Yamal. Hij heeft het ook fantastisch gedaan. En dan knalt hij ook nog even die bal binnen, die zat er echt heerlijk in.”

Toch was De Jong de belangrijkste speler van het Nederlands elftal tegen Spanje, is Ooijer van mening. “Frenkie de Jong was weer enorm belangrijk. Als je ziet hoeveel rust hij aan de bal heeft. Dat is echt een uitstekende troef in dit elftal en in de manier van spelen. Hij is natuurlijk geweldig aan de bal, met zijn dribbels, maar hij zoekt ook altijd de voetballende oplossing. Ik denk niet alleen in deze wedstrijden, maar überhaupt, dat hij de belangrijkste speler in het Nederlands elftal is.”

Frenkie de Jong is de belangrijkste speler van Oranje

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:14
5+
Einde seizoen voor PSV-sterkhouder
14:00
5+
Ruud van Nistelrooij moet ‘Hoofd Limonade’ worden
13:59
15+
‘Ajax deelt PSV genadeklap uit na blamage in Utrecht’
13:45
5+
Driessen laakt Vandaag Inside-collega: “Praatte ook wel onzin”
13:35
165+
‘Waanzin: spelers vluchten opeens bij Ajax’
13:28
14+
‘Koeman zweet peentjes: miljoenenfiasco’
13:11
225+
‘Steijn neemt transferbesluit: 18 miljoen euro’
12:48
40+
“Als dit Wout Weghorst was geweest, dan was de wereld te klein”
12:33
14+
 ‘Alles wat Van Persie zegt raakt me in mijn hart’
12:16
0+
Dochter Marieke Derksen gaat in op reden VI-afwezigheid Johan
12:00
160+
Schuldige bekerverlies AZ gevonden? “Dat doe je bij de amateurs”
11:47
75+
Jinek neemt vriendin Go Ahead-speler vol in beeld: ‘Gehuild’
11:34
115+
Zaakwaarnemer lijkt te verklappen waar Klaassen volgend jaar speelt
11:20
107+
Volgende Eredivisie-speler nagelt Goes aan schandpaal: “Ben geen snitch, maar..”
11:06
60+
Wintertarget alsnog naar PSV? ‘Belangstelling niet vervlogen’
10:52
216+
Talpa reageert op afwezigheid Johan Derksen in Vandaag Inside
10:38
161+
‘Sem Steijn dreigt enorme transferfout te maken’
10:23
74+
‘PSV wil Bundesliga-Braziliaan als opvolger Boscagli’
10:12
264+
Twee Go Ahead-spelers willen graag ook naar huldiging Ajax
09:38
39+
Driessen onthult: ‘Bij deze club staat Farioli op het lijstje’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie