‘Ontslagbrief voor NOS-analisten na Nederland – Japan’

Foto: ‘Ontslagbrief voor NOS-analisten na Nederland – Japan’

Pierre van Hooijdonk en Wim Kieft krijgen het na de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan (2-2) zwaar te verduren. Angela de Jong heeft in haar column voor het Algemeen Dagblad keihard uitgehaald naar de analisten van de NOS. Vooral de kritiek op de aanhang van Oranje schoot bij De Jong in het verkeerde keelgat.

Analisten keihard aangepakt na Nederland – Japan

Tijdens de uitgebreide voorbeschouwing op Nederland – Japan was er veel aandacht voor de aanhang van Oranje in de Verenigde Staten. Vooral de zogeheten Oranje-mars in Dallas werd uitgebreid besproken aan tafel bij de NOS. Van Hooijdonk werd daar naar eigen zeggen ‘een beetje moe van’, refererend naar een bekende uitspraak van collega Kieft.

Kieft vergeleek de Oranje-mars in het gastland van het WK 2026 met Koningsdag en carnaval. ‘Hoe tekenend. De Amerikanen zijn laaiend enthousiast over de hossende Oranje-fans in Dallas, maar in de studio van de NOS piekt de zuurgraad en druipt het dedain er weer eens vanaf’, schrijft De Jong in haar column voor het AD.

‘Waarom zou je het betitelen als carnaval of plat volksvermaak? Je mag God en iedereen in het universum op je blote knietjes danken dat al die Nederlanders de moeite hebben genomen om naar dat Amerika te vliegen om onze verwende voetbalmiljonairs toe te juichen.’

NOS moet ingrijpen

Volgens De Jong wordt het tijd dat de NOS de koers wijzigt. ‘Maar gelukkig. De analisten kunnen hun hart ophalen. Ze kunnen de komende dagen weer eindeloos ouwehoeren over domme wissels van de bondscoach en 4-3-3-systemen of hoe die ook heten.’

‘Ik weet niet veel van voetbal, maar één ding weet ik wel: een beetje meer respect voor de mensen vóór wie en dóór wie ze daar zitten, is het minste dat ze kunnen opbrengen. En anders wordt het tijd dat de NOS eens gaat wisselen’, besluit de vijftigjarige schrijfster.

Kritiek op sociale media

Ook op sociale kregen de oud-internationals ervan langs. Volgens kijkers was met name Van Hooijdonk veel te negatief tijdens de uitzending. ‘Haal hem alsjeblieft van de televisie af. Ontsla hem met zijn pessimistische commentaar’, schreef iemand op X. ‘Een enorme azijnzeiker, dat is het’, aldus een andere Oranje-fan. ‘Ik word doodmoe van hem. Wat je nu nodig hebt, is enthousiasme.’

‘Dan moet je als NOS geen Van Hooijdonk en Kieft laten vertellen dat ze die Oranje-mars van de supporters ‘maar carnaval vinden waar je niet tussen wil lopen”, klinkt het ook. En: ‘Kunnen ze die negatieve lul van een Van Hooijdonk van tafel halen? Met zijn constante negatieve gezeik over de Oranje-supporters.’

Vond jij ze ook te negatief over Oranje?

  • Ja!
  • Nee…
  • Ja!
  • Nee…

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie