Onthulling: dit is het megasalaris dat Infantino zichzelf wilde geven

Foto: Onthulling: dit is het megasalaris dat Infantino zichzelf wilde geven

Gianni Infantino ligt opnieuw zwaar onder vuur. De FIFA-voorzitter zou zichzelf volgens een onthulling van The Times een gigantische salarisverhoging hebben kunnen toekennen via het inmiddels ingetrokken plan rondom FIFA Forward Enterprise. De Zwitser zou bij de oprichting van de nieuwe dochteronderneming jaarlijks ruim dertig miljoen euro kunnen verdienen, exclusief bonussen.

Gianni Infantino zou ruim 30 miljoen euro per jaar kunnen verdienen

De ophef ontstond rond FIFA Forward Enterprise, de nieuwe onderneming waarin de commerciële rechten van het WK zouden worden ondergebracht. De FIFA wilde maximaal twintig procent van die rechten verkopen om circa 3,65 miljard euro op te halen. De opbrengst moest vervolgens grotendeels worden verdeeld onder de 211 aangesloten voetbalbonden.

Het plan leidde echter direct tot veel weerstand. Lidstaten die vóór het voorstel zouden stemmen, konden rekenen op een uitkering van ongeveer 35 miljoen euro, terwijl landen die tegen stemden minder dan negen miljoen euro zouden ontvangen. Critici spraken van ongeoorloofde druk op de bonden en een poging om voldoende stemmen te verzamelen voor het omstreden voorstel.

‘Niet zichzelf verrijken’

De grootste controverse draaide echter om Infantino zelf. Volgens The Times zou de FIFA-voorzitter via FIFA Forward Enterprise een salaris van ruim dertig miljoen euro per jaar kunnen ontvangen, terwijl hij momenteel naar verluidt ongeveer drie miljoen euro per jaar verdient als voorzitter van de wereldvoetbalbond. Daar zouden bovendien nog prestatiebonussen bovenop kunnen komen. Infantino hield altijd vol dat het project uitsluitend bedoeld was om het voetbal wereldwijd verder te ontwikkelen en niet om zichzelf te verrijken.

De kritiek liet dan ook niet lang op zich wachten. Onder meer de UEFA en de CONCACAF uitten openlijk hun zorgen over de plannen. De UEFA waarschuwde zelfs voor een mogelijke boycot van toekomstige FIFA-toernooien als het voorstel zou worden doorgezet. Ook diverse commerciële partners van de wereldvoetbalbond zouden hun twijfels hebben uitgesproken over de gang van zaken.

Uiteindelijk besloot Infantino het plan alsnog in te trekken. “Na zorgvuldig naar alle standpunten te hebben geluisterd, is het duidelijk geworden dat het project verdeeldheid heeft gezaaid die niet langer in het belang is van het oorspronkelijke doel”, verklaarde de FIFA-voorzitter. Met de onthullingen van The Times laait de discussie over transparantie, macht en financiële belangen binnen de FIFA echter opnieuw op.

Moet Infantino er direct uit worden gezet?

  • ASAP!
  • Dat ook weer niet
  • ASAP!
  • Dat ook weer niet

0 Votes

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie