‘Onthuld: FIFA-president wilde WK saboteren’

Foto: ‘Onthuld: FIFA-president wilde WK saboteren’

Er is dit WK een hoop te doen rondom de arbitrage, maar achter de schermen lijkt het ook mis te gaan. Een nieuw verhaal over de FIFA brengt de wereldvoetbalbond in het nauw.

WK stond bol van controverse

Het wereldkampioenschap voetbal begon inmiddels alweer een dikke maand geleden. Sindsdien is er genoeg gebeurd dat de voorpagina’s van de kranten haalde. Zeker op gebied van scheidsrechterlijke beslissingen was er een hoop te doen.

Zo begon het met een overtreding van Lionel Messi tegen Algerije, die geen kaart opleverde. De publieke opinie was verdeeld: of men vond het een rode kaart, of men vond het niets. Eens de groepsfase voorbij was, kwamen er meer ter discussie staande beslissingen.

Zo werd volgens de gemiddelde voetbalkijker Argentinië te veel bevoordeeld tegen Kaapverdië, maar zeker tegen Egypte en Zwitserland. Er was het camera-incident tijdens Engeland-Noorwegen, waar achteraf ook een hoop om te doen was.

Schorsing Amerikaanse spits werd teruggedraaid

En dan was er nog dat incident rondom de spits van de Verenigde Staten, Folarin Balogun. Die maakte in de tweede ronde tegen Bosnië & Herzegovina een overtreding die te vergelijken was met die van Messi tegen Algerije. Balogun kreeg echter, na ingrijpen van de VAR, wél een rode prent te zien.

Wat volgde was een automatische schorsing van één wedstrijd. President Donald Trump belde vanuit het Witte Huis echter met de FIFA om deze beslissing terug te draaien. Het disciplinaire comité van de wereldvoetbalbond schorte de schorsing op. Balogun kon de achtste finale tegen België gewoon spelen. De Rode Duivels bleken echter alsnog veel te sterk.

‘Niemand erbij betrokken, FIFA-president handelde alleen’

Over dat incident komen nu de laatste details naar buiten. Martyn Ziegler, verslaggever van de New York Times, dook in de materie en onthulde dat één persoon binnen de FIFA volledig alleen handelde als het ging om het seponeren van Baloguns schorsing.

“De automatische schorsing werd gelift door één iemand binnen de FIFA: de president van het disciplinaire comité, Mohammad Al-Kamali”, schrijft Ziegler. “De andere 17 leden van het disciplinaire comité waren niet bij de beslissing betrokken, zij zijn niet eens gehoord. Al-Kamali handelde helemaal alleen.”

Het moge duidelijk zijn dat ook dit zaakje stinkt. Het WK loopt bijna op zijn einde. Dinsdag en woensdag vinden de halve finales plaats, waarna zaterdag de kleine finale om de derde en vierde plaats volgt. Zondag staat dan de eindstrijd, inclusief Amerikaanse stijl half time show, op het menu.

Vind jij dat dit WK eerlijk is verlopen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie