‘Onbegrijpelijke blunder gooit hele Eredivisie te grabbel’

Foto: ‘Onbegrijpelijke blunder gooit hele Eredivisie te grabbel’

Valentijn Driessen snapt er niets van dat een deel van speelronde 31 van de Eredivisie opeens midweeks plaatsvond. De journalist van De Telegraaf bindt het amateuristisch overkomen. Hij stelt dat de programmering van de TOTO KNVB Bekerfinale vorige week anders had gemoeten, ook zodat AZ dan meer focus op de Europese return tegen Shakhtar Donetsk had kunnen leggen.

Valentijn Driessen hekelt programmering speelronde 31 Eredivisie

“Een onbegrijpelijke programmering van competitieleider Jan Bluyssen, deze 31e competitieronde. Eentje waarmee het competitiebestuur van de KNVB met Marianne van Leeuwen (KNVB), Jan de Jong (Eredivisie CV) en Marc Boele (Coöperatie Eerste Divisie) nooit akkoord had moeten gaan. Omdat het onoverzichtelijk is en het waarom voor negen van de tien fans onduidelijk”, zegt Driessen in zijn column voor de ochtendkrant.

De journalist vindt dat de competitie niet meer serieus genomen kan worden nu. Bovendien zal Koningsdag nog wel even zo blijven. “De Eredivisie is één van de bekendste merken van Nederland en dat verkwansel je niet met zo’n fragmentarische 31e ronde. Dat dit gedrocht is ingegeven door Koningsdag op 27 april, gemeentebesturen van diverse Eredivisie-plaatsen zeggen onvoldoende politiebezetting in het weekeinde te hebben, is in dit geval een gegeven. Maar dit is al lang en breed bekend. Volgend jaar valt Koningsdag op dinsdag 27 april en het jaar erop op woensdag 27 april, en voor koning Willem-Alexander te hopen nog vele jaren volgend.”

‘Als men de Eredivisie serieus neemt, gebeurt deze blunder niet nog eens’

“Daarop had het competitiebestuur van de KNVB en competitieleider Bluyssen moeten acteren”, aldus Driessen, die betere alternatieven zag: “Het eenvoudigst had geweest om de bekerfinale een week later, rond Koningsdag, te laten spelen. De gemeente Rotterdam als vaste organisator van de bekerfinale heeft voor hetere vuren gestaan dan zondag een bekerfinale met politiebezetting te faciliteren en een dag later Koningsdag te faciliteren.”

Het had AZ ook kunnen stimuleren in Europees verband. “Het omdraaien van de bekerfinale en de 31e competitieronde had dit seizoen voorkomen dat AZ zijn kansen in de Conference League te grabbel zou hebben gegooid. Nu stond de bekerwinnaar met een B-keus aan de aftrap van de return tegen Shakhtar Donetsk. Het verweer om dit niet te doen was dat met zo’n programma eventuele deelname van een Nederlandse club aan de halve finale van de Champions League in het gedrang zou komen. Als het competitiebestuur en competitieleider Bluyssen zichzelf, maar vooral de Eredivisie serieus nemen, komt er geen herhaling meer van de blunder van deze week.”

Eens met Driessen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

20:45
2+
Mauro Júnior vertelt over ‘droom die uitkwam’
20:25
2+
‘Dat maakt Brian Brobbey lastig’
20:06
6+
Groot mysterie rond De Ligt in Engeland
19:48
17+
Ajax-tragedie: basisspits mist rest van het seizoen
19:29
11+
‘Ziek’ salaris voor vierde officials in Keuken Kampioen Divisie
19:10
94+
Aangifte gedaan tegen grove Johan Derksen
18:51
272+
‘Arne Slot terug naar Eredivisie-top’
18:36
32+
Feyenoord-directeur: “Niet eens een gek idee om Ajax de nummer één te laten zijn..”
18:20
10+
Oud-spits wil hoofdtrainer Feyenoord worden: “Altijd al mijn club geweest”
18:05
162+
Zechiël enorm onder de indruk van twee Oranje-spelers in het bijzonder
17:50
9+
Eredivisie-aanvaller die al drie keer scoorde: ‘Hopelijk volgend jaar in Feyenoord-basis’
17:35
16+
Owusu-Oduro slachtoffer van forse blunder, AZ grijpt in
17:19
30+
Dochters Padt in tranen na transfer naar Eredivisie: “Dan breekt je hart”
17:04
32+
‘Duo dat samen goed is voor 180 caps weg uit Oranje’
16:57
25+
Vlak voor kraker tegen Feyenoord breaking Kees Smit-nieuws
16:50
578+
‘Van Persie verrast met nieuwe baan bij topclub’
16:48
8+
Kraaij hekelt ‘ongelooflijke onzin’, wijst naar woorden Xavi: “Zei hij zonder blikken of blozen”
16:34
28+
Vier Eredivisiespelers op lijst The Guardian met 60 grootste talenten ter wereld
16:18
32+
Plots heel ander geluid over Zechiël: “Áls het al wat wordt…”
16:02
57+
‘Plots supertransfer voor Aaron Bouwman’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie