‘Noorwegen – Engeland krijgt staartje bij de FIFA’

Foto: ‘Noorwegen – Engeland krijgt staartje bij de FIFA’

Engeland won in de nacht met 1-2 van Noorwegen op het WK Voetbal. The Three Lions plaatsten zich voor de halve finales, maar daar had de FIFA ook haar aandeel in. Moet de wedstrijd worden overgespeeld?

Engeland versloeg Noorwegen na verlengingen

Dat het een verhit potje zou worden in Miami, was van tevoren al duidelijk. Het was namelijk gewoon enorm heet in het zuiden van de Verenigde Staten, met gevoelstemperaturen die op konden lopen tot 44 graden. Eindelijk kwamen de hydration breaks van pas!

De Noren kwamen via Andreas Schjelderup op voorsprong. Uiteindelijk zou het echter de show van Jude Bellingham worden. Hij maakte kort voor rust gelijk. Na het laatste fluitsignaal volgden verlengingen, waarin de middenvelder van Real Madrid de winnende maakte.

Beelden bewijzen: ‘FIFA had 1-1 moeten afkeuren’

Wat blijkt echter? De 1-1 viel na een uittrap van Ørjan Nyland die ‘op de één of andere manier’ wel heel snel daalde. Dat had echter een reden, want de doelverdediger blijkt de ophanging van het camerasysteem in het Hard Rock Stadium in Miami te hebben geraakt.

Clément Turpin had de treffer volgens zijn regelboekje af moeten keuren. Volgens de spelregels van de IFAB geldt een camerakabel als een externe factor. Wanneer de bal de kabel raakt en daardoor van richting verandert, zoals uit de beelden blijkt, moet de scheidsrechter het spel stilleggen.

Het spel moet vervolgens worden hervat met een scheidsrechtersbal op de plek waar de bal werd beïnvloed. Het daaropvolgende doelpunt had daarom niet mogen tellen. Dat spelers en trainers hierop wezen, had aanleiding moeten zijn om het spel onmiddellijk stil te leggen of de VAR de situatie te laten controleren. Stale Solbakken, de bondscoach van de Noren, was na het rustsignaal druk bezig met Turpin. Vermoedelijk wees hij hem op de fout.

De beelden gingen viraal op social media. Melissa Reddy deelde ze. “Voor degenen die de review niet hebben gezien van de bal die de camerakabel raakte, hier was het zichtbaar op Fox Sports“, schreef de voetbalauteur.

Moet kwartfinale worden overgespeeld?

Vanuit de hele voetbalwereld was er walging over een nieuwe episode van de FIFA die het resultaat op dit WK beïnvloedde. Van de zaken rond Argentinië tot het seponeren van de rode kaart van Verenigde Staten-spits Folarin Balogun, dit eindtoernooi stond al bol van de controverse.

“Deze wedstrijd opnieuw spelen lijkt me de enige optie”, klonk de consensus op X. “Volgens de regels had het spel gestopt moeten worden en het 1-0 moeten blijven”, schreef de Britse journalist Ben Jacobs bij GiveMeSport.

Verslaggever Jeroen Kapteijns van De Telegraaf uitte ook zijn ongenoegen. “Bij Portugal-Kroatië wist die sensor het contact met wat haarsprieten te signaleren, maar een duidelijk zichtbare botsing met een kabel wordt dan weer niet gedetecteerd. Heel geloofwaardig allemaal weer”, aldus de reporter.

De FIFA had opnieuw stof tot nadenken. Een zoveelste arbitrale dwaling op het grootste wereldkampioenschap aller tijden, uiteindelijk zou het allemaal tot imagoverlies kunnen leiden. Gaat Noorwegen hier een zaak van maken? Dan kan er zomaar eens stront aan de knikker zijn…

Overspelen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie