Nieuwe MVV-baas Tom Daemen met bravoure en durf de ‘bobojungle’ in

Foto: Nieuwe MVV-baas Tom Daemen met bravoure en durf de ‘bobojungle’ in

Het feit dat oud-prof Tom Daemen (39) onlangs door Keuken Kampioen Divisieclub MVV werd gepresenteerd als nieuwe algemeen directeur, kwam voor menigeen als een verrassing. Het is aan de voormalig middenvelder om vanaf 1 maart te laten zien dat hij klaar is voor de wereld die zo nu en dan een groot circus is.

Inside: oud-prof Tom Daemen gaat op heel korte termijn aan de slag al nieuwe directeur van MVV

Dat Tom Daemen als voetballer zeker niet dom was, moge zo duidelijk zijn als maar wat. De Limburger speelde vele seizoenen in het betaalde voetbal: van Fortuna, MVV, Go Ahead Eagles, NEC, tot zelfs op het zonovergoten Cyprus. Later, in de nadagen van zijn actieve loopbaan, liet hij op behoorlijk amateurvoetbalniveau bij Sportclub ‘25 uit Bocholtz zien qua kwaliteiten nog altijd met kop en schouders boven alles en iedereen uit te steken.

Daemen speelde als een soort patron, met overzicht een meer dan behoorlijke trap en balgevoel. Een natuurlijk leider voor zijn elftal was hij duidelijk zichtbaar ook. Die laatste dingen had hij eerder als profvoetballer in bijvoorbeeld Sittard en Maastricht ook al laten zien.

In de kleedkamer, op het trainingsveld, tijdens wedstrijden. Voetballers die met hem samen speelden, beamen dat ook. De sympathieke oud-prof bleef na zijn tijd op het veld ook ambitieus in zijn doen en laten. Hij werkte bij MVV op de commerciële afdeling, waarna hij bij provinciegenoot en tevens Eredivisionist Fortuna Sittard – de club waar hij als jeugdspeler opgroeide – aan de slag ging in diezelfde functie.

Stadion De Geusselt van MVV is de plek waar Tom Daemen als nieuwe directeur zijn stempel moet gaan drukken.

Baas in De Geusselt

Vanaf begin maart staat er echter een hoge functie op hem te wachten bij dé voetbaltrots van Maastricht: MVV. Daar wordt de 39-jarige voormalig middenvelder de grote clubbaas, algemeen directeur. De sollicitatieprocedure was uitgebreid. Met meer dan 25 kandidaten, die volgens de club uit de Limburgse hoofdstad “van uitzonderlijk hoge kwaliteit waren”, was de keuze voor de nieuwe algemeen directeur een bijzonder intensief proces.

“We hebben bewust gekozen voor een algemeen directeur met een commercieel profiel, omdat we al een uitstekende technische staf hebben met Bert van Marwijk in de raad van commissarissen en Ronny van Geneugden als technisch directeur”, gaf Onno Hoes, voorzitter van de Raad van Commissarissen voormalig burgemeester van Maastricht aan.

“Tom stak er uiteindelijk met kop en schouders bovenuit. De unieke combinatie van commerciële ervaring, lokaal begrip en strategisch inzicht gaf de doorslag. Maar het was geen eenvoudige keuze gezien het hoge niveau van de andere kandidaten,” vervolgde de Hoes. “We zijn er trots op dat onze nieuwe algemeen directeur niet alleen voldoet aan alle inhoudelijke voorwaarden, maar ook nog eens echt een man van de club is.”

Lovende woorden vooraf dus, tijdens de bekendmaking van het aantrekken door MVV van Tom Daemen. Nu is het zaak dat hij dit ook in de praktijk gaat brengen, zeker bij een club waar het zo nu en dan behoorlijk onrustig kan zijn. En waar mensen uit verschillende geledingen in De Geusselt nog weleens hun zegje willen doen, bij een echte volksclub als MVV is.

Soms kán daar nog weleens onrustig zijn, al timmeren de Maastrichtenaren de laatste tijd goed aan de weg met mensen uit eigen stad die de schouders eronder gezet hebben. Tom Daemen komt in een zogeheten voetbaljungle terecht. Dat deed hij eerder als voetballer al, maar als directielid zou dit zomaar eens heel anders gaan zijn.

Wat een voordeel is voor de (nog) dertiger is dat hij kwaliteiten heeft om een team van medewerkers te leiden. En mocht hij het even niet weten of wat willen bijleren: in Kerkrade bij Roda JC loopt eveneens een ex-prof rond die, inmiddels alweer wat jaartjes, algemeen directeur is: Jordens Peters. Hij houdt zich keurig staande en kan, indien nodig, Tom Daemen nog wat extra tips geven.

Goeie keuze van MVV om jonge directeur aan te stellen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:48
7+
‘Moeder van Feyenoord-speler wordt nerveus van speelstijl Van Persie’
23:31
9+
Derksen krijgt draai om de oren: “Hij is een zuigtablet”
23:12
12+
‘Fenerbahçe wil nóg een Eredivisie-topper halen’
22:57
0+
Voorspelling Polen – Nederland: WK-ticket voor Oranje
22:55
7+
Nieuwe voetbalgast dient zich aan bij Vandaag Inside
22:35
15+
Hakim Ziyech richt zich opnieuw tot de UEFA
22:35
7+
Feyenoord-basispion spreekt zich uit: “Dat is mijn droom”
22:15
8+
Deijl wijst ‘grootste gebeurtenis uit zijn leven’ aan
21:55
80+
‘Amsterdam beeft: Ajax-smaakmaker weg in winter’
21:35
62+
‘Deze Oranje-middenvelder is nóg beter dan Frenkie’
21:15
23+
Goudeerlijke Dumfries: “Ik was echt niet zo goed”
20:55
23+
Simonis reageert op ontslag: “Dát zou ik nu anders doen”
20:36
47+
‘Nieuwkomer nooit meer bij Oranje’
20:29
41+
‘Frenkie verslikt zich: astronomisch geldbedrag’
20:15
218+
‘Champions League-winnaar nieuwe coach Ajax’
20:13
18+
Plots tegenslag voor Reijnders: “Ben verwend afgelopen jaren”
20:00
531+
‘Spelersgroep boos: per direct weg bij Ajax’
19:53
19+
“Voor AZ maakte Huiberts ruzie met zijn beste vrienden”
19:43
0+
Voorspelling Frankrijk – Oekraïne: WK-ticket een zekerheid door Franse zege
19:32
64+
Van Seumeren weet waar het mis ging bij Ajax: “Natuurlijk moeten houden”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie