‘Niet Bosz, maar Guardiola bondscoach Oranje’

Foto: ‘Niet Bosz, maar Guardiola bondscoach Oranje’

Peter Bosz heeft zondag een nieuw contract getekend bij PSV, dat geen Oranje-clausule heeft laten opnemen. Volgens buitenlandse media komt er mogelijk toch nog een droomkandidaat vrij: Pep Guardiola.

Manchester City-manager Pep Guardiola vertrekt na dit seizoen

Het Nederlands elftal gaat komende zomer met Ronald Koeman naar het WK in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De KNVB gaat pas na het toernooi evalueren of hij ook voor de volgende cyclus de juiste bondscoach is. Eerder liet de voormalig trainer van Ajax, Feyenoord, PSV en FC Barcelona al weten dat het óók een optie is dat hij zelf besluit om met pensioen te gaan.

Mocht Koeman vertrekken als bondscoach, dan zal de KNVB vermoedelijk in eerste instantie naar de Nederlandse markt kijken. Bosz heeft echter verlengd bij PSV en Erik ten Hag gaat aan de slag als technisch directeur. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat een poging vanuit Zeist per definitie kansloos is, maar gezien de timing zullen beide Eredivisie-clubs niet staan te springen.

Guardiola naar Zeist?

Volgens The Telegraph komt er mogelijk een buitenlandse droomkandidaat vrij: Guardiola. De Spanjaard heeft nog een doorlopend contract bij Manchester City, maar de signalen worden sterker dat hij na dit seizoen vertrekt. Vorig seizoen stelden The Citizens teleur en dit seizoen dreigt men de landstitel zelfs voor het tweede jaar op rij mis te lopen door toedoen van Arsenal.

Guardiola heeft zijn bewondering voor Nederland nooit onder stoelen of banken gestoken. “Nederland was speciaal vanwege de manier van spelen. Dan maakt het niet uit of je wint of verliest”, verklaarde hij tegenover de NOS. De Spanjaard zinspeelde zelfs al eens op een samenwerking mét Koeman. “Ik dan als assistent”, grapte Guardiola destijds.

Naar verluidt heeft Manchester City met Xabi Alonso, Cesc Fàbregas en Enzo Maresca al een shortlist samengesteld.

Doen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

07:25
153+
‘Bliksemvertrek voor zomeraanwinst van Feyenoord’
07:10
134+
NEC slijpt messen: ‘Kijken hoe we Ajax pijn kunnen doen’
23:43
97+
Patrick Kluivert praat met Jordi Cruijff over Ajax
23:21
10+
‘Sibum vindt nieuwe club in Nederland’
23:00
58+
‘Vandaag Inside-kijkers zetten massaal tv uit door één gast’
22:39
233+
‘Feyenoord-Go Ahead krijgt plots ‘Nijhuis-staartje”
22:18
65+
Benfica-legende haalt keihard uit: “Racistische rat!”
21:57
9+
Laatste Nederlandse ijzer in het vuur: “Die druk voelen we niet”
21:35
186+
Sem Steijn bij Ajax? “Dat is natuurlijk wel lekker”
21:14
99+
Feyenoord wilde ‘grote man achter NEC-succes’ wegkapen
20:53
28+
‘Meteen grote klap voor Mexx Meerdink bij terugkeer’
20:37
90+
‘Overmars verhuist voor nieuwe baan naar hoofdstad’
20:23
91+
‘Dan komt Sterling niet langs de back van RBC’
20:16
201+
‘Qatari die 10 miljard waard is komt naar Eredivisie voor recorddeal’
20:00
11+
Kampioenbibbers of niet? Waarom Arsenal dit seizoen wél de titel pakt
19:48
11+
Racisme-probleem laait wederom op: “Dit gaat nooit uit de wereld”
19:30
89+
‘Ajax-flop kan gewoon héél goed voetballen’
19:11
11+
Opvallende suggestie om miljoenenaankoop Twente te laten renderen
17:45
626+
Sterling verbaast Feyenoord-fans met één foto
17:15
163+
‘Feyenoord gaat zwarte zomer tegemoet’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie