Sjoerd Mossou is erg onder de indruk van de ontwikkeling van Feyenoord in de afgelopen jaren. Dinsdagavond tegen Celtic (2-0) bevestigden de Rotterdammers hun nieuwe status, zo stelt de columnist van het Algemeen Dagblad.
‘In twee jaar tijd doorgegroeid naar hoogste Europese niveau’
Voor het eerst sinds seizoen 2017/2018 was de CL-hymne weer te horen in De Kuip. “Ook op 13 september 2018 zinderde De Kuip vol verwachting, voluit zingend uit de volle borst, badend in het kunstlicht van een klassieke Europese avond. Maar destijds, thuis tegen Manchester City, eindigde de langverwachte rentree op het hoogste podium toch vooral in ontnuchtering.”
Uiteraard was City ‘van een ander kaliber’ dan Celtic. “Maar onmiskenbaar is dit Feyenoord veel verder in zijn ontwikkeling dan toen, op vrijwel alle denkbare gebieden. Het Feyenoord van 2023 gaat ook de Champions League niet winnen, maar de Rotterdamse club hoeft zich deze keer niet op voorhand neer te leggen bij een bijrol, veel meer dan destijds uitgaand van eigen kracht. Arne Slot & co smeedden een team dat in de laatste twee jaar stap voor stap doorgroeide naar het hoogste Europese topniveau. Een elftal dat het gewend is om op hoge intensiteit te spelen bovendien.”
Laatste zestien van de Champions League als doel?
“De weg is nog lang, de zwaarste wedstrijden volgen nog, en de blessure van aanwinst Luka Ivanusec was laat op de avond een regelrechte tegenvaller. Maar overwinteren in de Champions League is voor dit Feyenoord onmiskenbaar een realistisch doen geworden. Dit Feyenoord heeft de potentie om de laatste zestien van de Champions League wél te halen. Het zou, gelet op waar de club financieel en sportief vandaan komt, een wondertje op zichzelf zijn”, stelt Mossou tot slot.
Gaat Feyenoord overwinteren in de CL?
- Ja
- Nee