Memphis gaat helemaal los tijdens crisis: “Als je de druk niet aankunt…”

Foto: Memphis gaat helemaal los tijdens crisis: “Als je de druk niet aankunt…”

Memphis Depay heeft zich na de pijnlijke nederlaag van Corinthians tegen laagvlieger Chapecoense kritisch uitgelaten over zijn eigen ploeg. De Braziliaanse topclub verloor alweer voor de vierde keer op rij in de competitie.

Memphis Depay is kritisch op eigen ploeg tijdens sportieve crisis

Door de nieuwe verliespartij staat Corinthians inmiddels elfde met 32 punten. Het gat met de degradatiezone bedraagt nog zeven punten, terwijl Vasco da Gama, de eerste ploeg onder de streep, nog een wedstrijd in te halen heeft.

Memphis kreeg de vraag hoe het komt dat de ploeg zo slecht draait. De Oranje-international nam geen blad voor de mond en stelde dat discipline, focus en verantwoordelijkheid binnen het team ver te zoeken zijn. “Ik ben hier nu twee jaar, maar het lijkt erop dat we onze collectieve discipline op het veld zijn kwijtgeraakt. Het probleem is niet de kwaliteit, want ik denk dat deze ploeg veel kwaliteit heeft. Vandaag speelden we tegen een team dat we eigenlijk hadden moeten slopen.”

“In twee jaar tijd hebben we ambitie getoond en prijzen gewonnen, maar dit zijn momenten. Het seizoen is lang. Consistentie is een van de dingen die we zijn kwijtgeraakt: negentig minuten lang gefocust blijven, snel spelen, kwaliteit leveren, simpel spelen en de bal het werk laten doen. We moeten leren spelen als een grote club, met meer verantwoordelijkheid. Als je de druk niet aankunt, hoor je het shirt niet te dragen”, vervolgt de ervaren Moordrechter.

Corinthians heeft bovendien al langere tijd met problemen rond de betaling van salarissen. Memphis ontkent echter dat die situatie invloed heeft op de prestaties binnen de lijnen. “Zodra we op het veld staan, spelen we voor onze families en de supporters. Gedurende die negentig minuten in het stadion denk je niet aan je salaris. Helpt deze situatie? Natuurlijk niet. Ik heb dit nog nooit meegemaakt in mijn carrière, maar als team praten we er niet veel over, omdat we volgende week in de Copa Libertadores spelen. De club heeft al genoeg problemen, maar als team blijven we gefocust.”

“Iedereen moet verantwoordelijkheid nemen. De druk ligt bij ons en we staan niet waar Corinthians hoort te staan. We hebben verschillende jonge spelers die fouten maken en nog niet consistent zijn”, besloot Memphis.

Goed dat hij ook zijn ploeggenoten aanpakt?

  • Ja, moet je doen als leider
  • Nee, niet netjes
  • Ja, moet je doen als leider
  • Nee, niet netjes

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:25
2+
Van Bronckhorst krijgt slecht nieuws voor Feyenoord-AZ
21:12
15+
’10 wedstrijden schorsing voor Van Bommel na PSV-Heerenveen’
20:59
12+
‘KNVB grijpt in na competitievervalsing bij PSV-Heerenveen’
20:46
173+
Heel Nederland walgt van actie Van Bommel tijdens PSV-Heerenveen
20:33
9+
Míchel onthult bijzondere back-opties Ajax tegen NEC
20:17
625+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen NEC: Míchel gooit alles om
20:00
108+
‘Dusan Tadic vertrekt per direct bij NEC’
19:44
63+
KNVB maakt voorkeur scheidsrechters Ajax, PSV en Feyenoord bekend
19:27
40+
‘Robin van Persie maakt per direct terugkeer’
19:09
22+
Opstellingen PSV-Heerenveen: Bosz kiest nieuwe spits
19:04
38+
Op welke zender kijk je PSV – Heerenveen live?
17:52
15+
Feyenoord ‘met twaalf spelers’ tegen AZ
17:37
26+
Presentator kotst op Vandaag Inside: “Smakeloosheid waar je eng van wegtrekt”
17:22
16+
Burger: “Je gaat naar de training zonder een klik met iemand te hebben”
17:07
55+
‘Hele mooie deal Ajax: speler die eigenlijk te goed is voor Eredivisie’
16:51
69+
Na Dolberg opnieuw serieuze blessure bij Ajax
16:36
13+
AZ bevestigt nachtmerriescenario Kees Smit vlak voor ‘Feyenoord’
16:21
9+
“Als je dan iemand moet selecteren voor de rubriek teleurstelling..”
16:06
5+
“Eigenlijk gewoon een jongensdroom, mijn telefoon stond op ontploffen”
15:50
68+
Van Bronckhorst dwarsboomt Feyenoord-transfer: “Geen optie”

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie