Marco van Ginkel open over ’transfer naar Ajax’

Foto: Marco van Ginkel open over ’transfer naar Ajax’

Marco van Ginkel had op jonge leeftijd een transfer naar Ajax kunnen maken. Dat vertelt hij in het programma Rondo van Ziggo Sport. De destijds nieuwe eigenaar van Vitesse stak daar echter een stokje voor.

Marco van Ginkel over ‘Ajax-transfer’

Ondanks een mooie carrière heeft Van Ginkel ontzettend veel last gehad van blessureleed. Vooral tussen 2018 en 2021, toen de voormalig middenvelder in totaal bijna 1000 dagen langs de kant stond met een knieblessure. “Ik dacht bijna dat ik nooit meer zou voetballen”, vertelt Van Ginkel in het programma. Tafelgenoot Rafael van der Vaart reageert: “Hij ging naar Chelsea. Wie zegt daar ‘nee’ tegen?”

“Het is soms beter als zo’n club niet komt. Hij had beter niet kunnen gaan. Als jonge jongen moet je minuten maken. Er zat meer in als hij geen blessures had gehad.” Van Ginkel snapt de reactie van Van der Vaart. “De kans was groot dat ik naar Ajax kon, maar de nieuwe eigenaar van Vitesse stak daar een stokje voor. Toen was je hongerig en wilde je alles pakken.”

“Je houdt er geen rekening mee dat het binnen drie maanden misgaat met je knie”, doelt Van Ginkel op de kruisbandblessure die hij vrijwel direct bij Chelsea opliep. “Als je van Vitesse naar een Ajax, PSV of Feyenoord kan, liever wel. De spelers van NEC en AZ gaan nu ook daar niet meer naartoe. Die stap is bijna niet meer te doen.”

Actief blijven in voetballerij

Begin februari zette de 33-jarige Van Ginkel een punt achter zijn carrière. Inmiddels werkt hij aan zijn verdere loopbaan buiten het profvoetbal. “Ik ben me buiten het veld aan het ontwikkelen”, vertelt hij. “Ik heb een opleiding afgerond. Dat duurde een maand of tien. Daar was ik al aan begonnen voordat ik bij Boavista zat.”

“Ik mis wel nog altijd twee betalingen, maar die ben ik kwijt. De club is failliet en nu naar de vijfde klasse gezet”, doelt hij op Boavista. Wat de oud-prof nu wil gaan doen? “Ik wil wel graag binnen het voetbal iets doen. Of dat iets technisch of in een management is, ben ik aan het ontdekken. Ik mis het voetbal bij vlagen, de kleedkamerhumor”, besluit Van Ginkel.

Had jij hem graag bij Ajax gezien?

  • Ja, in die tijd wel
  • Nee…
  • Ja, in die tijd wel
  • Nee…

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:34
0+
Feyenoord-fans zijn woest om ‘ESPN-schandaal’
14:16
56+
Amsterdam beeft na horen naam ‘nieuwe trainer Ajax’
13:51
1+
‘We doen het gewoon heel goed, zijn geen Champions League-club’
13:45
29+
BILD slaat Ajax ‘knock-out’ met groot nieuws
13:36
24+
‘Timber én Paixão weg bij Marseille’
13:21
105+
‘Sven Mislintat bij Feyenoord’
13:06
7+
“Feyenoord moet volgend seizoen net als Ajax volle bak vooruit”
12:50
56+
‘Feyenoord haalt Eredivisie-ster als opvolger Sterling’
12:43
51+
Megashock om ‘WK-drama Jurriën Timber’
12:35
34+
‘Nu al duidelijk waar Wellenreuther volgend seizoen keept’
12:27
166+
‘Feyenoord komt met transfer die Kuip laat ontploffen’
12:20
25+
‘PSV haalt ‘kanon’ als opvolger Dest’
12:04
22+
‘Ten Hag aast op krabbel ‘één van beste middenvelders van Eredivisie”
11:49
44+
PSV-vertrek staat vast: ‘Kon je tegen Go Ahead al wel zien’
11:35
21+
Klaassen mist twee Ajax-vertrekkers: “Grote aderlating”
11:20
27+
‘Beuker neemt Eredivisie-speler mee naar Brugge: 7 miljoen’
11:04
13+
’19-voudig international Oranje naar FC Den Bosch’
10:50
73+
‘Breaking news’ over Koeman, vlak voor WK
10:49
21+
‘Opmerkelijke transfer voor Speler van het Jaar van Groningen’
10:34
68+
Uitblinkende Serie A-Nederlander mogelijk terug naar Eredivisie

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie