Makkelie ziet ‘gelukje’ bij VAR-misser: “Als PEC niet wint…”

Foto: Makkelie ziet ‘gelukje’ bij VAR-misser: “Als PEC niet wint…”

De VAR heeft een grove fout gemaakt in het duel tussen PEC Zwolle en PSV. De treffer van PEC Zwolle-middenvelder Nick Fichtinger had nooit mogen worden afgekeurd volgens de arbiter. Bij Studio Voetbal legt Danny Makkelie uit wat er fout ging bij de arbitrage.

Makkelie verklaart VAR-misser bij Studio Voetbal

“Uiteindelijk is het een foutieve beslissing geweest van de arbitrage, met name van de VAR”, begint Makkelie bij Studio Voetbal over de afgekeurde goal van Fichtinger. “Op het veld zagen ze dat de spits (Dylan Mbayo, red.) in buitenspelpositie stond. Er bestond twijfel over of hij het zicht van de keeper beïnvloedde. Die vraag is bij de VAR neergelegd.”

Makkelie vertelt dat de VAR zich vervolgens over de situatie heeft gebogen. “Wat gebeurt er dan: er wordt ingezoomd. Daardoor verdwijnt Noa Lang uit beeld”, waarmee de arbiter wijst naar de aanvaller van PSV, die juist het buitenspel opheft aan de zijkant van het veld.

Lang over het hoofd gezien

Volgens Makkelie ligt de fout puur bij de VAR. “Jeroen Manschot kan je dat niet kwalijk nemen. Hij krijgt de spits in beeld en moet beoordelen of er sprake is van beïnvloeding. Maar omdat het beeld ingezoomd is, verdwijnt Lang uit beeld. Daar ging het mis. Het blijft mensenwerk, maar dit is een fout die je niet wil maken.”

Makkelie is van mening dat de VAR het overzicht kwijt was op dat moment. “Dat krijg je als je inzoomt en dan kan dit gebeuren. Het mag niet gebeuren, maar het is gebeurd. Heel eerlijk? Ik denk dat we als arbitrage blij mogen zijn dat PEC uiteindelijk wint. Als PEC niet wint, dan wordt dit natuurlijk een heel groot probleem.”

Moeten we maar stoppen met de VAR?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

08:32
2+
‘Champions League-uitschakeling voor Feyenoord én PSV’
08:16
1+
Perez lyrisch over ‘beste Eredivisie-passer’: “Snoeihard en strak!”
07:50
47+
‘Lekkerste en lelijkste kampioenschap ooit, noteer maar’
07:33
44+
Van der Vaart zet vraagtekens bij ‘jeugdige’ Ajax-aanwinst
07:17
149+
‘Feyenoord hakt knoop door over Ten Hag én Pusic’
07:00
37+
Ajax-routiniers etaleren klasse, rijzende sterren bij FC Groningen | SN Team van de Week 23
23:45
139+
‘Jankerd’ Van der Vaart roemt Ajacied: “Echt mooi”
23:35
44+
Perez ziet PSV’er falen: “Ben er wel klaar mee”
23:26
167+
Ajax imponeert: “Het moet niet gekker worden”
23:15
263+
Perez wijst ideale Feyenoord-trainer aan
23:05
166+
‘Feyenoord maakte Priske-draai na geluid uit spelersgroep’
22:53
131+
Opvolger Ten Hag onder vuur: “Shocking”
22:39
34+
Juventus waarschuwt PSV met zege op Inter
22:30
297+
‘Bounida-switch na debuut in Ajax-shirt’
22:23
104+
Gürbüz gelinkt aan topclub: “Van Persie wil 10 procent”
22:14
39+
Perez jubelt: “Hij is Makkelie voorbij”
22:05
209+
Farioli heeft Ajax-nieuwtje: “Komende weken”
21:48
72+
Van de Looi baalt tegen Ajax: “Onbegrijpelijk”
21:36
70+
De Ligt uit frustratie: “Dat ontbreekt”
21:25
329+
Farioli doet opzienbarende PSV-uitspraak
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie