‘Kwartfinalist Afrika Cup stapt uit toernooi’

Foto: ‘Kwartfinalist Afrika Cup stapt uit toernooi’

De Afrika Cup zou de Afrika Cup niet zijn zonder een paar relletjes. En we hebben nu een hele flinke te pakken, want mogelijk komt één van de kwartfinalisten niet opdagen.

‘Nigeria weigert kwartfinale in Afrika Cup tegen Algerije te spelen’

Het gaat om Nigeria, dat aankomende zaterdag tegen het Algerije van Anis Hadj Moussa (die overigens geschorst is) moet spelen. De wedstrijd wordt afgewerkt in Marrakech, maar of het Nigeriaanse elftal ook daadwerkelijk acte de présence geeft is onduidelijk. Gebeurt dat niet, dan betekent dat natuurlijk een automatische overwinning voor de Algerijnen.

Natúúrlijk gaat het allemaal om geld. Naar verluidt heeft de spelersgroep van Nigeria voor aanvang van de Afrika Cup duidelijke afspraken gemaakt met de voetbalbond van het land, over uit te keren premies per overwinning, maar houdt de bond zich daar niet aan. Alle groepswedstrijden (tegen Tanzania, Tunesië en Uganda) werden gewonnen en ook de achtste finale tegen Mozambique was een prooi voor de Nigerianen. Desondanks hebben de spelers hun geld nog niet gekregen, is het verhaal.

Volgens verslaggever Olúwashínà Okeleji van de Afrikaanse tak van de BBC is het de voetballers menens. En de staf overigens ook. Zolang er niet betaald wordt weigert de gehele ploeg af te reizen naar Marrakech.

“Ik probeer het team te pushen”

Aanvoerder Wilfred Ndidi probeert vrede te stichten: “Ik probeer het team te pushen om te blijven trainen en om de wedstrijd tegen Algerije gewoon te spelen.” En daar doet hij werkelijk alles voor: “Ik heb de spelers en de staf beloofd dat ik de bonussen zelf zal betalen als de bond het niet doet.”

Het is al een tijdje onrustig in het team van Nigeria. In een eerder stadium kwamen Victor Osimhen en Ademola Lookman hardhandig met elkaar in aanraking, waarna de aanvaller van Galatasaray op dreigde te stappen. Uiteindelijk werd dit conflict echter opgelost.

Bizar?

  • Vind ik wel
  • Vind ik niet
  • Vind ik wel
  • Vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

10:50
0+
‘Wim Kieft smoort NOS-hetze in de kiem’
10:30
13+
‘Koeman gooit ‘uitblinkend’ tweetal uit Oranje’
10:10
18+
‘Oranje-ballenvanger per direct uit elftal gezet’
10:08
39+
‘Koeman schokt heel Nederland met nieuws’
09:45
8+
Driessen klaar met Robben-vergelijking: ‘Gaat hij nooit worden’
09:20
52+
‘Nederland zonder Frenkie de Jong tegen Zweden’
09:00
200+
‘Dick Advocaat gooit tweetal direct uit elftal van Curaçao’
08:46
83+
‘Explosieve ruzie in spelershotel Oranje’
08:40
18+
‘Jorrel Hato uitzinnig na WK-transfer van 55 miljoen’
08:20
6+
Oranje-tegenstander maakt nieuwe bondscoach bekend
08:00
164+
‘Koeman verrast heel Nederland met opstelling tegen Zweden’
07:40
239+
‘Girona-ster tekent in Eredivisie, maar niet bij Ajax’
07:20
4+
Dit zijn de uitslagen in Groep G | WK Update
07:10
3+
Dit zijn de uitslagen in Groep H | WK Update
07:00
9+
Megastunt Kaapverdië, slippertje België en meer | WK Gemist
06:00
0+
Voorspelling Oostenrijk – Jordanië: Europese favoriet tegenover WK-debutant
03:00
0+
Voorspelling Argentinië – Algerije: Start de wereldkampioen met een zege?
00:00
0+
Voorspelling Irak – Noorwegen: Haaland en co mikken op vliegende start
23:36
106+
Derksen sneert naar Cruijff en bejubelt Feyenoord
23:17
130+
Summerville onthult waarom Koeman hem wisselde

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie